2021.gada sezonas pēdējo sacīksti tiešraidē noskatījās 108 miljoni skatītāju. Hamiltona un Verstapena duelis, “Netflix” radītais “Drive to Survive”, jaunākā Šūmahera ienākšana čempionātā un “Ferrari” centieni atgūt kādreizējo spožumu kombinācijā ar noteikumiem, kas padara cīņas trasē aizraujošākas un neparedzamākas turpina radīt arvien jaunu līdzjutēju iesaisti, kā arī pievilina tos, kuri svētdienu pēcpusdienās bija atraduši no sacīkšu vērošanas. Tomēr jāsāk ar pamatiem – Kur Latvijā var tiešraidē skatīties F1 sacīkstes?

Viaplay

Vienīgā iespēja F1 sacīkstes skatīties platformā, kur pieejama latviešu valoda, ir Viaplay piedāvajums. Treniņbraucienus, kvalifikāciju un sacīkstes tiešraidē komentēs Aldis Putniņš.

Skatītājiem ir unikāla izdevība vērot ne tikai kadrus, ko piedāvā pārraides režisors, bet arī pašam iejusties šai lomā, pieslēdzoties braucēju on-board kamerām, klausīties visu saziņu starp braucējiem un komandas inženieriem, kas citkārt paliek aiz kadra, kā arī pieslēgties kamerām, kas novietotas boksu celiņā un sekot rezultātiem un braucēju atstatumiem tiešsaistē, laicīgi paredzot potenciālos dueļus.

Viaplay platforma skatītājiem izmaksā EUR 9.99 mēnesī, taču šobrīd jaunajiem klientiem ir iespēja iegādāties ar īpašu piedāvājumu, pirmos trīs mēnešus maksājot EUR 3.33 mēnesī. Abonentiem būs iespēja skatīties arī jaunākās filmas, seriālus un citas sporta pārraides.

Īpašs piedāvājums tet klientiem: Viaplay platformu iespējams pieteikt un skatīties pirmās 30 dienas bez maksas.

F1TV

Ja valodas barjera nav šķērslis, vienīgā legālā alternatīva skatītājiem Latvijas teritorijā ir čempionāta īpašnieku izveidotā F1TV platforma, kurā tiek nodrošināts tas pats plašais kameru un infografiku klāsts, turklāt vairums ekspertu ir bijušie F1 braucēji. Papildus visām F1 sesijām, lielākie motorsporta entuziasti var baudī arī tiešraides no Formula 2 un Formula 3 čempionātiem. Padziļinātas zināšanas par F1 un tās vēsturi sniegs arī plašais dokumentālo raidījumu un filmu klāsts, kā arī atraktīva un izzinoša tehniskā analīze gan Grand Prix nedēļas nogales laikā, gan pēc tās.

F1TV abonešāna ‘Pro’ pakai izmaksā EUR 64.99 gadā vai EUR 7.99 mēnesī (citās valstīs var atšķirties), taču šobrīd skatītājiem tiek sniegta unikāla iespēja izmēģināt šo paku 7 dienas bez maksas, lai izlemtu, vai produkts ir tā vērts. Par EUR 26.99 gadā vai EUR 2.99 mēnesī iespējams iegādāties ‘Access’ paku. Tās saturs ir līdzvērtīgs ‘Pro’ pakai, vienīgi sacīkstes un visas pārējās tiešās translācijas iespējams vērot vienīgi atkārtojumā. Šī paka būtu piemērotāka līdzjutējiem, kuriem regulāri nav iespēja vērot sacīkstes tiešraidē.

Kopsavilkums

Kvalitatīvs saturs tiek panākts, pateicoties ieguldītam darbam, par ko atbildīgās personas saņem samaksu. Līdz ar to allaž esam saskārušies ar dilemmu – vai maksāt par saturu pašiem, vai nodot šo ‘prieku’ uzņēmumiem, pretim saņemot virkni reklāmas paužu? Formula 1 čempionāts nav paredzams. Tikpat labi notikumi var sagriezties kājām gaisā pirmajā, piektajā vai piecdesmit piektajā aplī. Neviens to nevēlās palaist garām, tādēļ mēneša cena, kas līdzvērtīga divām kafijas krūzēm Rīgas kafejnīcās, nav summa par kuru F1 faniem būtu jāplēš mati.

Pie tam, gan Viaplay, gan F1TV ir padomājuši par izdevīgiem piedāvājumiem jauniem klientiem. Tā kā līdzjutēji straumēšanas platformās ne vienmēr meklē vienu un to pašu, tad citam vilinošāks liksies F1TV piedāvājums, bet cits noslieksies par labu Viaplay. Izvēle ir pašu rokās.

Pēc sacīkstēm galvenos notikumus F1LV podkāstā, kas Best4Sport TV kanālā būs vērojams pirmdienās pl. 11:00, pārrunās Aldis Putniņš un Jānis Vanks.