Luiss Hamiltons neslēpj prieku par uzvaru Ungārijas GP kvalifikācijā, bet norāda, ka uz tik augstu rezultātu nav cerējis. Tikmēr Makss Verstapens atzīst, ka Hungaroringas trasē viņa mašīna neuzvedas tā, kā viņš to gribētu.

Britu pilotam šī ir pirmā uzvara kvalifikācijā kopš 2021. gada Saūda Arābijas GP, bet jau 104. visā karjerā. Tāpat Hamiltons uzstādījis jaunu rekordu, jo iepriekš neviens pilots visā vēsturē vienā trasē nebija izcīnījis pirmo starta vietu deviņas reizes. Savukārt šodien viņam arī Ungārijas GP sacīkstē iespēja uzvarēt devīto reizi.

“Pēdējais pusotrs gads bijis traks,” atzīst Hamiltons. “Gandrīz pazaudēju balsi no skaļās kliegšanas mašīnā. Šī sajūta ir brīnišķīga. Esmu tik pateicīgs par iespēju iegūt šo rezultātu. Pēc tā darba, ko komanda šajā laikā ir ieguldījusi, izcīnīt pole position, tā ir sajūta, it kā tas būtu paveikts pirmo reizi. Nebiju gaidījis, ka cīnīšos par pirmo vietu, tāpēc pēdējā aplī atdevu pilnīgi visu, nekas vairāk nebija iespējams.”

Verstapens sāncensim zaudēja nieka 0.003 sekundes. “Red Bull” pilots bija startējis pirmais iepriekšējos divos posmos, bet sacīkstēs guvis uzvaras jau sešus posmus pēc kārtas. Pilots atzina, ka nav bijis apmierināts ar mašīnas balansējumu, ne treniņbraucienu, ne kvalifikācijas laikā.

“Visu nedēļas nogali ir problēmas atrast labu balansējumu,” sacīja Verstapens. “Katrā sesijā bija kāpumi un kritumi. Sevišķi Q1 un Q2 bija grūti rast pārliecību pirms iebraukšanas līkumos. Šķita, ka Q3 pirmais aplis padevās labs, bet otrajā mēģinājumā atkal nebija vajadzīgās sajūtas. Centies izspiest mazliet vairāk, bet tad sāc zaudēt kontroli pār mašīnas aizmuguri vai priekšu. Ar mašīnu, kāda mums parasti ir, vajadzētu būt priekšā, bet šonedēļ tā nav.”

“Red Bull” uz šo posmu ieviesusi tehniskos uzlabojumus savai mašīnai. Verstapens atzīst, ka tie darbojas, neskatoties uz rezultātu.

“Uzlabojumi strādā, mēs vienkārši pagaidām vēl neesam paspējuši tos pielāgot regulējumiem,” viņš saka. “Sacīkstē viss atkal būs mierīgāk, lai arī temperatūra būs augsta un aizmugurējām riepām nebūs viegli.”

Ungārijas GP kvalifikācijas video apskats >>

Kvalifikācijas rezultāti: