Lai veicinātu sieviešu čempionāta “F1 Academy” atpazīstamību un sportistu izredzes kāpt pa karjeras kāpnēm, nākamgad plānots ieviest dažādas interesantas izmaiņas.

“F1 Academy” pirmā sezona norisinās šogad, tomēr sacensības netiek rādītas tiešraidē, tāpat arī tikai čempionāta fināls, kas risināsies Ostinā, notiks vienā nedēļas nogalē ar “Formulu 1”. Nākamgad saikni abu čempionātu starpā plānots palielināt.

Vispirms jau sacensības beidzot būs redzamas tiešraidēs, ne tikai svarīgāko mirkļu apkopojumos, kā tas ir šobrīd. Tāpat nākamgad desmit “F1 Academy” mašīnas iegūs krāsas, ko izmanto visas F1 komandas. Katra F1 komanda nominēs kādu no braucējām, kas čempionātā izmantos attiecīgās “Formula 1” vienības mašīnu krāsojumu. Tāpat 2024. gada sezonā septiņi “F1 Academy” posmi notiks vienā nedēļas nogalē un trasē ar F1 čempionāta sacensībām.

Šogad čempionātā startē piecas komandas – ART, “Campos”, MP, “Prema” un “Rodin Carlin”. Katra no tām piedalās ar trim mašīnām, līdz ar to uz starta ir 15 daiļā dzimuma pārstāves. Katrā posmā tiek veikti trīs braucieni un šobrīd aizvadīti pieci no plānotajiem septiņiem posmiem. Pārliecinošā vadībā kopvērtējumā ir spāniete Marta Garsija, kura iepriekš bija viena no nu jau vairs nepastāvošā “W Series” čempionāta līderēm. Savukārt uzvaras šosezon ir guvušas septiņas dažādas braucējas.