“Mercedes” komandas boss Toto Volfs uzskata, ka ar pēdējiem mašīnas uzlabojumiem “McLaren” vienībai izdevies nomest no apļa laika aptuveni sekundi. Andrea Stella noliedz tik optimistisku apgalvojumu.

Pēdējos divos posmos “McLaren” vienība piedzīvojusi vērā ņemamu progresu. Ja vēl sezonas sākumā šai komandai ar grūtībām izdevās tikt pie punktiem, Silverstonā un Hungaroringā Lando Noriss finišēja otrajā vietā, kamēr F1 debitants Oskars Piastri ieņēma ceturto un piekto vietu.

“Jūs varat redzēt, kā “McLaren” ar jaunākajiem uzlabojumiem savā attīstībā izdevies aizlēkt priekšā citiem – nebija gaidāms, ka viņi būs tik spēcīgi,” secina “Mercedes” komandas vadītājs Volfs. “Lai ko arī viņi nebūtu izdarījuši, ieguvums, iespējams, ir sekunde aplī. Viņi attīstības tempā ir pārspējuši “Aston Martin” un “Ferrari”, kas sezonas sākumā bija spēcīgi dalībnieki, bet tagad nokļuvuši nekurienē.”

“McLaren” vadītājs Stella tikmēr noliedz, ka ieguvums būtu tik liels, lai arī nenoliedz, ka panākts būtisks progress.

“Taisnības labad jāsaka, ka mēs neesam veikuši pilnvērtīgu skaitlisko aprēķinu,” runājot par ieguvumiem apļa laiku ziņā, sacīja Stella. “Mums bija tikai savs iekšējais aprēķins, pamatojoties uz to, ko redzējām aerodinamikas datos. Tad ar tiem veicām simulācijas un tas deva skaitļus, ar kuriem publiski nevaru dalīties, bet tā nebija viena sekunde. Tagad mašīnas uzvedība un ieņemtais attīstības virziens palīdz labāk saprasties ar riepām, un tas dot vēl papildus laika ieguvumu.”