Startējot no sestās pozīcijas, Makss Verstapens kļuvis par Beļģijas GP uzvarētāju, pirmo vietu izcīnot jau astoto F1 posmu pēc kārtas. “Red Bull” komanda pēc ilgāka pārtraukuma atkal sasniedza dubultuzvaru, otrajā vietā ierindojoties Serhio Peresam. Trešais Spā trasē bija Šarls Leklērs no “Ferrari”.

Leklērs startēja no pirmās pozīcijas un sākotnēji noturēja vadību, tomēr Peress jau “Kemmel” taisnē viņu apdzina. Luiss Hamiltons iekārtojās trešajā vietā, bet Karloss Saincs un Oskars Piastri pirmajā līkumā piedzīvoja sadursmi. Tā rezultātā no sestās vietas uz ceturto pacēlās Verstapens, kurš šajā nedēļas nogalē bija saņēmis piecu starta pozīciju sodu par ātrumkārbu limita pārsniegšanu.

Piastri startēja piektais, bet pirmajā līkumā tika iespiests starp Sainca mašīnu un iekšmalas barjeru. Drīz pēc tam “McLaren” pilots nobrauca trases malā un izstājās. Saincs ar bojāto auto tupināja braukt, bet bija zaudējis ātrumu un sāka atkrist arvien zemāk, uz punktiem vairs nepretendēja, līdz vēlāk devās boksos, lai izstātos.

Verstapens sestajā aplī apdzina Hamiltonu un pakāpās jau uz trešo pozīciju. Devītajā aplī čempionāta līderis turpat “Kemmel” taisnē tika priekšā arī Leklēram, un tagad priekšā bija tikai komandas biedrs Peress, kurš bija paspējis attālināties par trim sekundēm.

No 12. līdz 14. aplim vadošā četrotne veica boksu apmeklējumus, pēc kā Peress saglabāja vairāk nekā divu sekunžu pārsvaru. Tomēr Verstapenam vajadzēja tikai dažus apļus, lai panāktu savu pārinieku un pēc tam jau “Kemmel” taisnē pārliecinoši viņu apdzītu. Aiz viņiem turpināja braukt Leklērs un Hamiltons, kuri savā starpā necīnījās, bet līdz piektajai pozīcijai ar vairākām apdzīšanām bija nonācis Fernando Alonso.

Ap 18. apli parādījās pirmās lietus lāses un turpmākajās minūtēs pastiprinājās, taču asfalts bija pietiekami sauss, lai nespiestu pilotu braukt boksos pēc slapjā laika riepām. Vēlāk atkal uzspīdēja saule.

28. aplī pitstopu veica Hamiltons, pēc tam uzreiz arī Leklērs, pēc kā “Mercedes” pilots nonāca jau mazāk nekā sekundes atstatumā. “Ferrari” braucējs tomēr atkal spēja attālināties līdz drošam atstatumam un cīņa par trešo vietu izpalika. Arī Verstapens un Peress veica riepu maiņu, bet abu starpā atstatums kļuva arvien lielāks, drīz vien pārsniedzot desmit sekundes.

Finišā Verstapens iebrauca ar 22 sekunžu pārsvaru pār Peresu, izcīnot jau astoto uzvaru pēc kārtas un desmito visā sezonā. Leklērs kāpa uz pjedestāla trešā pakāpiena, bet pirmo piecinieku noslēdza Hamiltons un Alonso.

Līdz sestajai vietai spēja aizcīnīties Džordžs Rasels, kurš pēc starta bija atkritis aiz pirmā desmitnieka. Septītajā vietā finišēja Lando Noriss, bet “McLaren” formulai ievērojami trūka maksimālā ātruma. “Top 10” noslēdza Lenss Strols, Estebans Okons un Juki Cunoda.

Tagad F1 čempionātā četru nedēļu pārtraukums. Sezona turpināsies 27. augustā, kad Verstapena mājās Nīderlandē, Zandvortas trasē norisināsies sezonas 13. posms.

Beļģijas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 12. posma: