Ar notikumiem bagātām sacensībām Londonas ielu trasē nedēļas nogalē noslēdzās “Formula E” čempionāta devītā sezona. Otrā sacīkste norisinājās slapjā trasē, bet uzvaru izcīnīja Niks Kesidijs, kura pārstāvētā “Envision” vienība tikusi pie titula komandu ieskaitē.

Kā vēstījām iepriekš, sestdien notikušajā Londonas dubultposma pirmajā sacīkstē uzvarēja Mičs Evanss no “Jaguar” vienības, bet priekšlaicīgi par “Formula E” čempionu tika kronēts “Avalanche Andretti” braucējs Džeiks Deniss. Avāriju dēļ divreiz tika izkārti sarkanie karogi.

Otrā sacīkste iesākās slapjā trasē (daļa trases bija izvietota zem arēnas jumta) aiz drošības mašīnas, bet pēc dažiem apļiem tika apturēta. Pēc kāda laika piloti atgriezās trasē, lai atkal izvērtētu apstākļus aiz drošības auto, tomēr atkal tika pieņemts lēmums izkārt sarkanos karogus. Sacensības vēlāk tika aizvadītas un aizvien slapjajā trasē Kesidijs bija vadībā no starta līdz finišam. Otrajā vietā ierindojās Evanss, bet trešais finišēja jau kronētais “Formula E” čempions Deniss.

Šajā sacīkstē tika noskaidrota sezonas uzvarētāja komandu ieskaitē. Par čempioni pirmo reizi vēsturē kļuvusi “Envision” vienība, ko šogad pārstāvēja Kesidijs un Sebastjēns Buemī. “Jaguar” līdz titulam pietrūka 12 punktu.

Britu pilots Deniss izcīnījis savu pirmo “Formula E” titulu. Šīs sezonas laikā viņš uzvarēja tikai divās sacīkstēs, bet pirmajā trijniekā iekļuva kopumā 11 reizes. Nākamās divas vietas kopvērtējumā jaunzēlandiešiem. 30 punktus zaudējis Kesidijs, bet vēl tikai par diviem punktiem mazāk šīs sezonas laikā izcīnījis Evanss. Viņi abi šogad uzvarēja katrs četrās sacīkstēs. Trīs uzvaras aizvadītajā sezonā guva Paskals Vērleins, bet pa vienai uzvarai – Žans-Eriks Verņē, Maksimilians Ginters un Antonio Fēlikss da Košta.

“Formula E” desmitā sezona startēs 13. janvārī Meksikas galvaspilsētā Mehiko, lai gan visi posmi šobrīd vēl nav zināmi.

Londonas posma otrā sacīkste:

Sezonas kopvērtējums: