Ar dramatiskiem notikumiem pēdējos apļos nedēļas nogalē noslēdzās “MotoGP” sezonas desmitais posms Lielbritānijā, Silverstounas trasē. Vien pēdējā aplī vadībā izrāvās Aleišs Espargaro, pārspējot čempionāta līderi Fračesko Bagnaiju.

“MotoGP” sezona atsākās pēc gandrīz pusotra mēneša pārtraukuma. Sacensību otrajā daļā Bagnaija bija vadībā, Espargaro viņam sekoja, bet abi bija attālinājušies no pārējiem, kad 13. aplī parādījās pirmās lietus lāses. Tā rezultātā sekotājiem izdevās pietuvoties un nu jau cīņa ritēja starp pieciem braucējiem.

Espargaro, kurš startēja tikai divpadsmitais, bija atkritis aiz Breda Bindera, bet spēja KTM pārstāvi apdzīt, kamēr pēdējā aplī izpildīja manevru arī pret Bagnaiju. “Aprilia” komandas braucējs noturēja līderpozīciju un izcīnīja otro karjeras uzvaru “MotoGP” kategorijā. Binders finišēja trešais, spējot noturēt aizmugurē Migelu Oliveriu un Maveriku Vinjalesu.

Sezonas kopvērtējumā šobrīd “Ducati” komandas braucējs Bagnaija ir 41 punktu priekšā tuvākajam sekotājam Horhem Martinam no “Pramac Ducati” vienības, kurš šoreiz ieņēma sesto vietu. Trešajā vietā esošais Marko Bedzeki Lielbritānijas posmā finišu nesasniedza. Tieši Bedzeki startēja pirmais un sākotnēji cīnījās par uzvaru ar Bagnaiju, bet sestajā aplī krita.

Šobrīd aizvadīti deviņi no plānotajiem 20 posmiem. Nākamais notiks 20. augustā Austrijā, “Red Bull Ring” trasē.

Lielbritānijas GP rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: