Kamēr Felipe Masa sācis tiesvedības procesu, ar mērķi iegūt savā īpašumā 2008. gada F1 čempiona titulu, Bernijs Eklstons stāsta, ka neatceras interviju, kurā būtu atklājis patiesību par “krešgeitas” skandālu.

Šī gada martā medijam “F1-insider” kādreizējais “Formula 1” vadītājs Eklstons sniedza interviju, atklājot, ka par “Renault” komandas tīšuprāt izraisīto avāriju 2008. gada Singapūras GP bija zināms daudz ātrāk, nekā publiski tika atklāts. Toreiz sacīkstē Nelsons Pikē juniors avarēja, lai izraisītu apstākļus, kas uzvaru ļāva izcīnīt otram “Renault” pilotam Fernando Alonso.

Formāli “krešgeitas” skandāls tika izmeklēts vien nākamajā gadā, bet Eklstons intervijā atklāja, ka patiesība F1 vadībai bija zināma vēl pirms 2008. gada sezonas beigām, tomēr tika noklusēta, kamēr čempionāta rezultāti tiek paziņoti par galējiem un vairs nav grozāmi. Ja skandāls tiktu izmeklēts laikus, Singapūras GP rezultāti visticamāk tiktu anulēti un tādā gadījumā Felipe Masa, nevis Luiss Hamiltons būtu kļuvis par čempionu.

Ņemot vērā šo informāciju, jau aprīlī Masa paziņoja, ka plāno vērsties tiesā, lai panāktu taisnību un iegūtu titulu savā īpašumā. Tagad brazīlietis ir savācis juristu komandu un nosūtījis vēstuli FIA prezidentam Mohamedam ben Sulajemam un F1 izpilddirektoram Stefano Domenikali, izklāstot lietas detaļas, ko plānots izskatīt tiesā. Masa vēstulē norāda, ka 2008. gada sezonā kļuvis par sazvērestības upuri, bet FIA un FOM apzināti nerīkojās pat pēc tam, kad uzzināja par šo gadījumu. Tāpat vēstulē norādīts, ka FIA un FOM motīvs izvairīties no skandāla Masam radījis zaudējumus desmitiem miljonu eiro apmērā, ņemot vērā nesaņemto peļņu un prēmijas.

Savukārt pats 92 gadus vecais Eklstons tagad stāsta, ka par šādu interviju neatceras.

“Ja godīgi, es neko no tā neatceros,” viņu citē ziņu aģentūra “Reuters”. “Protams, es arī neatceros, ka būtu šādu interviju sniedzis.”

Tāpat Eklstons norāda, ka ne Masa, ne brazīlieša juristi nav ar viņu sazinājušies, lai iegūtu kādu informāciju par intervijā pausto.