“MotoGP” sezonas līderis Frančesko Bagnaija izcīnījis uzvaru Austrijas posma sprinta sacīkstē, kas izcēlās ar masveida sadursmi pirmajā līkumā.

Bagnaija startēja pirmais un saglabāja līderpozīciju, kamēr tālāk aizmugurē pārgalvīgu manevru veica Horhe Martins. Sezonas vicelīderis agresīvi devās iekšmalā, piedzīvojot kontaktu, kā rezultātā kritienus piedzīvoja čempionāta trešajā vietā esošais Marko Bedzeki, Migels Oliveira un Žoans Zarko, bet pozīcijas zaudēja Fabio Kvartararo, Maveriks Vinjaless un Enea Bastianini. Otrajā aplī krita un izstājās Takāki Nakagami. Vēlāk Martins piedzīvoja sadursmi arī ar Luku Marini, kurš rezultātā piedzīvoja kritienu.

Bagnaijam jau kopš sacensību sākuma sekoja Breds Binders, bet cīņā par trešo vietu Luka Marini apdzina Džeku Milleru, kurš bija pieļāvis kļūdu bremzējot trešajā līkumā. Izmantojot spriedzi, kas valdīja aiz viņiem, abi līderi attālinājās no konkurentiem, bet Bagnaija sāka palielināt pārsvaru pār Binderu.

“Ducati” komandas braucējs kontrolēja pārsvaru un finišēja nepilnas divas sekundes priekšā KTM vienības pārstāvim. Starta sadursmes izraisītājs Martins aizcīnījās līdz trešajai vietai.

Pēc sprinta sacīkstes kopvērtējuma līderis Bagnaija ir 46 punktus priekšā Martinam, kamēr trešajā vietā esošais Bedzeki atpaliek jau 59 punktus.

Austrijas posma galvenā sacīkste tiks aizvadīta svētdien. Starts plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Sprinta sacīkstes rezultāti: