Daniels Rikjardo atzinis, ka Holandes GP otrajā treniņā avarējis, jo mēģinājis izvairīties no Oskara Piastri, kurš tajā pašā vietā negadījumu piedzīvoja īsi pirms tam.

“McLaren” un “AlphaTauri” komandu piloti avarēja Zandvortas trases trešā līkuma ārmalā, kur barjera atrodas ļoti tuvu braucamajai daļai. Kamēr Piastri šajā avārijā necieta, Rikjardo nepaspēja noņemt rokas no stūres, kā rezultātā guva traumu. Pilots lauzis kreisās rokas metakarpālo kaulu.

“Biju lielā sajūsmā par sezonas atsākšanos pēc pārtraukuma un diena aizritēja diezgan labi,” stāsta Rikjardo. “Uz otro treniņu bijām veikuši dažas izmaiņas un pirms avārijas veicu vairākus apļus ar cietajām riepām, un sajūtas bija labas. Pirms momenta, kad tas notika, sajūtas bija labas un jutos konkurētspējīgs. Kad iebraucu trešajā līkumā, ieraudzīju Piastri, līdz ar to bija jāizvēlas – ietriekties viņa mašīnā vai sienā. Ietriecoties sienā, man nepietika laika, lai noņemtu rokas no stūres. Stūre radīja lielu triecienu un savainoju roku. Ļoti neveiksmīgs un nepatīkams gadījums. Mēģināšu atlabt iespējami ātrāk. Man žēl, ka komandai atkal jāmaina plāni. Vēlu tai visu labāko. Šī ir iespēja Liamam, tāpēc novēlu gan viņam, gan komandai labu atlikušo nedēļas nogali.”

Rikjardo šajā posmā aizstās jaunzēlandiešu braucējs Liams Lavsons, kurš šobrīd ir vicelīderis Japānas “Super Formula” seriālā. Pirms tam viņš divas sezonas aizvadījis F2 čempionātā, kur 2022. gadā sasniedza četras uzvaras un trešo vietu kopvērtējumā.

Rikjardo paziņojis, ka vēlas pilnvērtīgi izveseļoties, tādēļ šajā ziņā nekas netiks sasteigts. “AlphaTauri” vadītājs Francs Tosts pieļauj, ka sportistam būs nepieciešama operācija. Jau tagad var diezgan droši teikt, ka Rikjardo nestartēs arī nākamnedēļ paredzētajā F1 posmā Moncas trasē.