F1 čempionāta līderis Makss Verstapens izcīnījis pirmo starta vietu savā māju posmā Nīderlandē. Kvalifikācijas braucieni norisinājās žūstošā Zandvortas trasē, Luiss Hamiltons šoreiz netika tālāk par otro kārtu, bet izšķirošā sesija tika apturēta pēc Logana Sardženta un Šarla Leklēra avārijām.

Q1

Kvalifikācijai sākoties, trase aizvien bija slapja un sportisti brauca ar pārejas laika riepām. Jau pašā sākumā vairākiem pilotiem neizdevās noturēties trasē, starp viņiem bija arī Verstapens, kurš izbrauca cauri grants joslai. Sezonas līderis pa radio visai nemierīgā balsī sūdzējās, ka mašīnai nav saķeres un tā visā apļa garumā slīd.

Bīstamu momentu piedzīvoja Oskars Piastri, kuru, dodoties ārā no boksu celiņa, ārpus trases izstūma Karloss Saincs. Tiesneši epizodi piefiksēja un izmeklē.

Trase lēnām žuva un braucēju rezultāti pirmajā sesijā pamazām uzlabojās, taču lietus varēja atgriezties kuru katru brīdi. Pašā pirmās kārtas izskaņā tas arī notika, bet ātrāko rezultātu bija paspējis uzrādīt “Williams” pilots Alekss Albons (1:20.939), kurš bija ļoti ātrs jau treniņbraucienos. Tikai 0.026 sekundes zaudēja Verstapens, tālāk sekoja “McLaren” pārstāvji Piastri un Lando Noriss. Pēdējā brīdī ar 14. rezultātu otrajā kvalifikācijā iekļuva Leklērs – gan viņš, gan Saincs jau iepriekš prognozēja, ka šajā trasē “Ferrari” vienībai neklāsies viegli.

Pirmajā kārtā cīņu pabeidza Guanju Žou, Estebans Okons, Kevins Magnusens, Valteri Botass un Liams Lavsons, kurš šajā posmā aizvieto rokas lūzumu guvušo Danielu Rikjardo.

Q2

Lietus bija atgriezies tikai uz mirkli un uz otrās kvalifikācijas sākumu atkal bija mitējies un pat uzspīdēja saule. Trase aizvien bija slapja, bet strauji žuva. Pēdējās minūtēs ideālā trajektorija daudzviet jau bija sausa. Ātrāko laiku pašā sesijas izskaņā sasniedza Verstapens (1:18.856), bet nedaudz vairāk ka pussekundi zaudēja Piastri un Albons.

Viens no pilotiem, kurš cīņu pabeidza otrajā kārtā, bija Hamiltons. “Mercedes” pilotam līdz pirmajam desmitniekam pietrūka tikai 0.084 sekundes un septiņkārtējais F1 čempions palika 13. pozīcijā. Tālāk netika arī Lenss Strols, Pjērs Gazlī, Juki Cunoda un Niko Hilkenbergs.

Q3

Trešajā kārtā piloti jau devās trasē ar slikiem, jo ideālā trajektorija bija faktiski pilnībā sausa. Četri piloti bija paguvuši uzrādīt rezultātus, kad avāriju piedzīvoja tobrīd otrajā pozīcijā esošais Logans Sardžents. “Williams” pilota formula saslīdēja un spēcīgi ietriecās barjerā. Astoņas minūtes pirms laika atskaites beigām nācās izkārt sarkanos karogus. Trases darbiniekiem vajadzēja laiku, lai salabotu bojāto barjeru.

Lidojošos apļus paguva uzrādīt visi piloti, kad vienā no līkumiem ārpus trases izbrauca Leklērs, ar mašīnas kreiso pusi samērā spēcīgi aizķerot barjeru. Četras minūtes pirms laika atskaites beigām sarkanie karogi bija jāliek lietā vēlreiz. Tobrīd vadībā atradās “McLaren” piloti Noriss un Piastri, kuriem sekoja Verstapens.

Sportistiem bija atlikusi vēl pēdējā iespēja uzlabot rezultātus. Verstapens to paveica ar vērienu – 1:10.567, tobrīd uzlabojot labāko apļa laiku par pusotru sekundi. Noriss pirmajā sektorā bija vēl ātrāks, taču pēc tam tomēr zaudēja un palika otrajā vietā, atpaliekot pussekundi. Otrajā starta rindā kvalificējās Džordžs Rasels un Albons, tālāk sekoja Fernando Alonso un Saincs, kā arī Peress un Piastri. Avārijas piedzīvojušie Leklērs un Sardžents noslēdza pirmo desmitnieku.

Sacīkste tiks aizvadīta svētdien, starts plānots plkst. 16:00 pēc Latvijas laika. Arī uz rītdienu sinoptiķi sola lietu. Verstapens uz šo cīņu dodas ar 125 punktu pārsvaru kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju, komandas biedru Peresu. Arī iepriekšējos divus gadus viņš Zandvortā startēja pirmais, abas reizes uzvarot sacensībās. Verstapens rīt centīsies izcīnīt jau devīto uzvaru pēc kārtas.

Holandes GP kvalifikācija: