Neskatoties uz lietus izraisīto haosu sacensību sākumā un beigās, Makss Verstapens izcīnījis uzvaru savā māju posmā Nīderlandē. Šī viņam ir jau devītā uzvara pēc kārtas, līdz ar to holandietis atkārtojis Sebastianam Fetelam piederošo F1 rekordu.

Lietus jau pirmajā aplī

Starts tika dots vēl sausā trasē. Verstapens nosargāja pirmo pozīciju, Lando Noriss iekārtojās otrajā vietā, kamēr Fernando Alonso pirmo līkumu laikā bija apdzinis Aleksu Albonu un Džordžu Raselu, pakāpjoties uz trešo pozīciju.

Jau pirmā apļa laikā sākās spēcīgs lietus, tomēr vadošie braucēji boksos vēl nedevās. Pēc vidēji slapjam laikam piemērotām riepām iebrauca tobrīd septītajā vietā esošais Serhio Peress, kā arī Šarls Leklērs. “Ferrari” komanda nebija sarūpējusi riepas un pagāja laiks, līdz mehāniķi tās atnesa un uzmontēja. Drīz vien arī pārējie saprata, ka ar slikiem šādos apstākļos turpināt braukt nevar. Tikmēr Peress strauji izlauzās cauri lēnāko pilotu pūlim un nonāca vadībā. Drīz vien arī Guanju Žou un Pjērs Gazlī, kuri bija laikus iebraukuši boksos, nonāca vadošajā trijniekā.

Apli vēlāk pēc “intermediate” riepām devās arī Verstapens, kurš līdz ar to zaudēja pozīcijas, taču ātri vien tās atguva, sestajā aplī apdzina arī Gazlī un Žou. Peress tobrīd bija jau desmit sekundes priekšā. Lietus ātri bija mitējies, un Verstapenam žūstošajā trasē vajadzēja tikai dažus apļus, lai nonāktu jau vairs tikai trīs sekundes aiz komandas biedra. Kļuva skaidrs, ka tobrīd jau izdevīgāk ir atgriezties pie sausā laika riepām. Šoreiz Verstapens boksos devās apli ātrāk par Peresu un rezultātā nokļuva viņam priekšā, atgūstot vadību.

Neveiksmīga stratēģija vairākiem vadošajiem pilotiem

Izvēloties ne to veiksmīgāko stratēģiju, uz otro desmitnieku bija atkrituši tādi piloti kā Noriss, Rasels, Leklērs un Oskars Piastri. Tāpat pa otro desmitnieku turpināja cīnīties Luiss Hamiltons, kurš kvalifikācijā šoreiz nebija iekļuvis “Top 10”.

Leklērs startā bija piedzīvojis saķeršanos ar Piastri, kā rezultātā tika bojāts viņa “Ferrari” priekšējais antispārns – otrajā pitsopā atkal bija jāzaudē laiks, kamēr mehāniķi to nomainīja. Vēlāk Leklēra mašīnai bija tehniskas problēmas, tik zaudētas pozīcijas, apdzīšanas manevru pret viņu veiksmīgi īstenoja pat Liams Lavsons, kurš aizvadīja F1 debijas sacīksti. Galu galā Leklērs iebrauca boksos, lai izstātos.

Sardžents avarē otro reizi

16. aplī, trasei vēl esot mitrai, vienā no līkumiem saslīdēja un barjerā ietriecās Logans Sardžents, kuram šī bija jau otrā avārija Zandvortas trasē šonedēļ. Trasē uz vairākiem apļiem izbrauca drošības mašīna.

Aiz abiem “Red Bull” braucējiem trešajā vietā bija atgriezies Alonso, tālāk sekoja Gazlī un Karloss Saincs. Restartā Alonso mēģināja uzbrukt Peresam, bet Saincs apdraudēja Gazlī, taču ne vienam, ne otram veikt apdzīšanu neizdevās. Albons bija vienīgais, kurš visu šo notikumu gaitā tā arī neveica nevienu pitstopu un tobrīd atradās sestajā vietā.

Ap 45. aplī sākās nākamā boksu apmeklējumu sērija. Verstapens tobrīd bija iekrājis jau astoņu sekunžu pārsvaru pār Peresu, pēc riepu maiņas atstatums mazliet saruka, bet pēc tam līderis atkal attālinājās. Gazlī pitstopā bija jāizcieš piecu sekunžu sods par ātruma pārsniegšanu boksu celiņā, bet Alonso pitstopā gadījās aizķeršanās ar priekšējā kreisā riteņa nomaiņu. Rezultātā jau uz trešo pozīciju pacēlās Saincs. Ilgi gan pirmajā trijniekā “Ferrari” pilots neuzturējās, jo Alonso viņu 52. aplī visai pārliecinoši apdzina. Gazlī bija atkritis uz piekto vietu, bet noķēra Saincu, kādu laiku vajāja, līdz 60. aplī beidzot tika garām, atgriežoties ceturtajā pozīcijā.

Lietus atgriežas, sacensības tiek apturētas

Tika solīts spēcīgs un ilgstošs lietus, un prognoze nebija maldinoša. Tiklīdz parādījās pirmās lietus lāses, braucēji viens pēc otra 61. un 62. aplī devās pēc vidēji slapjā laika riepām. Jau pēc boksu apmeklējuma pirmajā līkumā ārpus trases izbrauca un saslīdēja Peress, līdz ar ko otrajā vietā nokļuva Alonso. Lietum pastiprinoties, Verstapens iebrauca boksos vēlreiz, tiekot pie īpaši slapja laika riepām, arī Peress brauca boksos. Tieši tobrīd vairāki piloti izslīdēja no trases, bet Žou piedzīvoja avāriju ar ietriekšanos barjerā, tāpēc tiesneši pieņēma lēmumu izkārt sarkanos karogus. Verstapens saglabāja vadību, bet aiz viņa sekoja Alonso.

Verstapens atkārto vēsturisku F1 rekordu

Pēc pārdesmit minūšu pārtraukuma tika nolemts sacensības atsākt. Trase aizvien bija slapja un visiem tika noteikts uzmontēt “intermediate” riepas. Atkārtotais starts tika dots gaitā, pēc diviem apļiem, kas pavadīti aiz drošības mašīnas. Līdz finišam bija atlicis veikt sešus apļus.

Verstapens agri sāka paātrināšanos, nosargājot līderpozīciju no Alonso, kamēr Peress sacīksti atsāka trešais un šo vietu saglabāja. Aiz viņiem sekoja Gazlī un Saincs. Taču Peress bija pārsniedzis ātrumu boksu celiņā, kas automātiski nozīmēja piecu sekunžu sodu. Tikmēr Rasels, kurš bija atgriezies pirmajā desmitniekā, piedzīvoja saķeršanos ar Norisa formulu, viņa mašīnai radās problēmas, kā dēļ bija jābrauc boksos.

Alonso sākotnēji brauca cieši aiz Verstapena, bet pēc tam atkāpās. “Red Bull” pilots guva devīto uzvaru pēc kārtas, kas ir F1 rekorda atkārtojums. Alonso sasniedza otro vietu un pēc četru posmu pārtraukuma “Aston Martin” pilots atkal kāpa uz pjedestāla. Peress finišēja trešais, taču soda dēļ pjedestāla trešo pozīciju bija spiests atdot “Alpine” braucējam Gazlī, kurš finišēja stabilā ceturtajā vietā.

Pirms lietus atgriešanās līdz sestajai vietai bija aizcīnījies Hamiltons. Pēdējos apļos septiņkārtējais F1 čempions vajāja Saincu, tomēr garām netika un finišēja sestais. Noriss sacīksti noslēdza septītajā vietā, Albons ierindojās astotajā vietā, bet pirmo desmitnieku noslēdza Piastri un Estebans Okons.

Jau pēc vienas nedēļas, 3. septembrī F1 čempionāts turpināsies ar posmu Itālijā, leģendārajā un ātrajā Moncas trasē.

Holandes GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 13. posma: