Moncas trasē nedēļas nogalē aizvadītas sacensības junioru formulu kategorijās. F2 čempionātā tas bija priekšpēdējais posms, kurā savas izredzes uz titulu ievērojami uzlaboja Teo Puršērs. Savukārt F3 čempionāta dalībnieki veica pēdējo posmu un titulu nodrošināja Gabriels Bortoleto.

Sezonas līderis Puršērs sprinta sacīkstē ierindojās ceturtajā vietā, kamēr uzvaru izcīnīja viņa tuvākais sekotājs kopvērtējumā Frederiks Vesti. “Prema” komandas pilots startēja no trešās pozīcijas, bet jau sākumā izvirzījās vadībā. 12. aplī pagājušā gada F3 čempions Viktors Martēns apdzina Ričardu Veršūru un nonāca otrajā vietā. Viņš centās apdraudēt Vesti, tomēr garām netika. Veršūrs finišēja aiz Vesti un Martēna, bet priekšā Puršēram.

Trasē divreiz devās drošības mašīna – vispirms pēc Amorī Kordīla un Zeina Melonī sadursmes, bet otrajā reizē pēc Roja Nisanī un Huana Manuela Korrea saķeršanās.

Galvenajā sacīkstē uzvaru svinēja “Prema” pilots Olivers Bīrmans, kurš trešajā līkumā apdzina Puršēru, saglabāja vadību arī pēc pieciem drošības mašīnu periodiem, bet pa vidu visam veica veiksmīgu boksu apmeklējumu. Puršērs finišēja trešais, jo 27. aplī viņu bija apdzinis arī Ajumu Ivasa.

Vesti pamatīgi iedragāja savas cerības uz titulu, kad pirmajā aplī avarēja pēc sadursmes ar Romanu Staneku. Jau sākumā avarēja arī Klemēns Novalaks un Kordīls, un trasē pirmo reizi devās drošības auto. Otro reizi tas notika pēc Artura Leklēra avarēšanas septītajā aplī. Faktiski uzreiz pēc tam sekoja trešais drošības mašīnas periods, jo sadursmi piedzīvoja Melonī un Nisanī. Ceturtajā gadījumā drošības auto trasē devās pēc Kuša Maini un Džeka Kravforda sadursmes. Piektajā reizē Kravfords, kurš turpināja sacīksti, apstājās devītajā līkumā pēc izbraukšanas cauri grants joslai. Finišs tā arī tika sasniegts zem dzeltenajiem karogiem.

F2 sezonas noslēgums gaidāms vien novembra beigās Abū Dabī trasē, kur Puršērs ieradīsies ar 25 punktu pārsvaru pār Vesti.

F2 Moncas posma apskats: Sprinta sacīkste | Galvenā sacīkste

F2 kopvērtējums:

Tikmēr par F3 čempionu jau pēc kvalifikācijas tika kronēts brazīlietis Gabriels Bortoleto. “Trident” komandas braucējs pēdējā posmā sasniedza otro un piekto vietu, kamēr uzvarēja Franko Kolapinto un Džonijs Edgars. Igaunis Pauls Arons Moncā ieradās ar tikai teorētiskām izredzēm uz titulu, taču aizvadīja ne tās labākās sacīkstes. Sprintā Arons izstājās jau pašā sākumā, pēc sadursmes ar Edgaru un Kaijo Koletu. Galvenajā sacīkstē tika ieņemta septītā vieta, bet sezonas kopvērtējumā Arons līdz ar to ierindojas trešajā vietā, jo priekšā tika Zaks O’Salivans.

Bortoleto karjeru palīdz veidot F1 pilotam Fernando Alonso piederošais menedžmenta uzņēmums A14. 18 gadus vecajam braucējam šī bija debijas sezona F3 seriālā. Jāpiebilst, ka iepriekšējās sezonās par F3 čempioniem kļuva Viktors Martēns un Deniss Haugers, kuri pašlaik startē F2 čempionātā, šī gada F1 debitants Oskars Piastri, kā arī Roberts Švarcmans.

F3 Moncas posma apskats: Sprinta sacīkste | Galvenā sacīkste

F3 kopvērtējums: