Vācu F1 pilots Niko Hilkenbergs cer, ka izdosies sevi gana labi pierādīt “Haas” sastāvā, lai viņu pamanītu “Audi” un gribētu nolīgt savā komandā uz 2026. gada sezonu.

Hilkenbergs bieži tiek dēvēts par talantīgāko F1 pilotu, kurš tā arī ne reizi nav kāpis uz pjedestāla. Maz ticams, ka viņam šogad to izdosies panākt ar “Haas” komandu, kas šobrīd jau kļuvusi par vājāko vienību čempionātā. Tomēr līdz “Audi” pilnīgai ienākšanai F1 sacīkstēs priekšā vēl divas sezonas.

“Tas pavisam noteikti šobrīd ir viens no atraktīvākajiem projektiem – F1 čempionātā ienāk jauns ražotājs,” podkāstā “Beyond the Grid” stāsta Hilkenbergs. “Tas turklāt ir Vācijas autoražotājs un tur būs cilvēki, ar ko kopā esmu iepriekš strādājis un, kas savu darāmo paveikuši labi. “Uz papīra” tas viss izklausās tiešām labi. Man nepieciešams ieguldīt darbu un rādīt pārliecinošu sniegumu, lai varbūt tiktu pie iespējas startēt šajā komandā. Bet to rādīs tikai laiks.”

Lai gan “Haas” mašīnas izceļas kā īpaši nesaudzīgas pret riepām, komandas biedru duelī Hilkenbergs šogad pārliecinoši uzveic Kevinu Magnusenu. Kvalifikācijās viņa pārsvars ir 11:3, tāpat Hilkenbergam izdevies izcīnīt astoņus punktus pret Magnusena trim.

Hilkenbergs šobrīd ir vienīgais F1 sacīkstēs startējošais vācu pilots. Sebastians Fetels pēc pagājušās sezonas karjeru noslēdza, bet Mikam Šūmaheram uz šo sezonu neatradās vieta nevienā komandā. Lai gan Hilkenbergs var lepoties ar vērtīgu pieredzi un tikai retais šaubās par viņa ātrumu, sportistam šobrīd ir jau 36 gadi.