Leģendārais Grieķijas WRC Akropoles rallijs noslēdzies ar somu ekipāžas Kalles Rovanperas un Jonnes Haltunena uzvaru. Toyota dubultuzvaru nodrošināja britu ekipāža Elvins Evanss un Skots Martins, bet pjedestālu noslēdza Hyundai veterāni Dani Sordo un Kandido Karrera no Spānijas.

Grieķijas WRC posms kalendārā atgriezās pērn. Leģendārajā Akropoles rallijā pērn visas trīs goda pjedestāla pozīcijas ieņēma Hyundai vienība, kas lūkos šogad atkārtot panākumu. Savas izmaiņas gan ir ieviesis klimats, jo pamatīgu lietavu un plūdu izskalotie ceļi ne tikai ievērojami apgrūtināja trases pierakstu, bet arī lika pilnībā atcelt Shakedown treniņu ātrumposmu, kā arī saīsināt daļu no ātrumposmiem.

Pirmā diena

Rallijs sākās ceturtdien ar pilsētas ātrumposmu, kurā uzvarēja čempionāta līderis Kalle Rovanpera. Tomēr piektdiena ar skarbo grants ceļu tīrīšanas efektu uzreiz ieviesa savas korekcijas un soms atkrita aiz Tjērī Noivila, Ota Tanaka un šīs sezonas uzvarām bagātākā braucēja – Sebastiena Ožjē. Sekojoša ātrumposma uzvara ļāva atgūt otro vietu pirms riepu maiņas zonas. Rallija līderis joprojām bija Tjērī Noivils ar divu sekunžu pārsvaru.

Nu jau ierastā veidā rallijs sākās M-Sport vienībai – vispirms Pjērs Luī Lubē bija spiests izstāties ar ūdens sūkņa problēmu vēl pirms rīta pirmā ātrumposma, taču pirms otrās cilpas tieši tāda pati ķibele piemeklēja arī Otu Tanaku. Igauņu sportistam kopā ar mehāniķiem gan izdevās problēmu novērst, taču laika kavējuma dēļ nācās saņemt 3 minūšu un 40 sekunžu sodu. Tikmēr cīņa par uzvaru pieņēmās spēkā un Ožjē ar labāko laiku atkal atguva otro pozīciju. Dienu gan ar divām ātrumposmu uzvarām noslēdza Tanaks, taču tuvākie sekotāji bija tieši Noivils un Ožjē. Diena noslēgta ar 2,8 sekundēm Tjērī Noivila labā. Tikmēr Rovanpera trešajā vietā atpalika jau 25,5 sekundes. Aiz pjedestāla cieši viens aiz otra sekoja arī Evanss, Lapi, Katsuta un Sordo.

Tjērī Noivils Grieķijas WRC
Tjērī Noivils kļuva par Grieķijas WRC rallija favorītu

Otrā diena

Sestdiena iesākās ar Toyota ofensīvu. Rovanpera bija ātrākais, taču Ožjē pārspēja Noivilu par 10,6 sekundēm un pārņēma rallija vadību. Noivila atbilde ilgi nebija jāgaida 9,8 sekunžu pārsvars dienas otrajā ātrumposmā atgrieza lietu secību. Uz liela akmens riepu pārsita Esapeka Lapi, atkrītot divas pozīcijas uz septīto vietu. Līdz servisa parkam vēl viena uzvara Rovanperam, taču veselīgu 10,9 sekunžu līderpozīciju izaudzējis bija Noivils. Tehniskas problēmas piemeklēja Elvinu Evansu, kas lika velsietim pārslēgt savu Toyota spēkratu elektriskajā režīmā un zaudēt minūti. Par laimi finišs bija pietiekami tuvu un Evanss spēja tikt līdz servisa parkam.

Ar drāmu iesākās otrā cilpa – uz ceļa bedres piekari salauza rallija līderis Tjērī Noivils! Diemžēl beļģu ekipāžas diena uzreiz bija galā, bet vadību jau atkal pārņēma Ožjē, kuram 12,6 sekunžu attālumā bija Rovanpera. Pjedestāla pozīcijās ar nieka 1,6 sekunžu pārsvaru pār Evansu bija nokļuvis Dani Sordo. Abi braucēji turpināja mainīties vietām arī nākamajos divos ātrumposmos, taču dienu priekšā noslēdza Sordo. Visus trīs pēcpusdienas ātrumposmus uzvarēja Rovanpera, taču īstu Deja vu drāmu sagādāja arī dienas noslēdzošais ātrumposms – rallija līderim Sebastienam Ožjē salūza piekare un titulētais francūzis bija spiests izstāties! Par līderi bija kļuvis Rovanpera ar iespaidīgu divu minūšu pārsvaru pār Sordo.

Trešā diena

Svētdiena iesākās ar skarbu cīņu par pjedestāla pozīcijām. Evanss pārspēja Sordo par 9 sekundēm un pakāpās uz otro pozīciju. Rovanpera izmantoja savu iespaidīgo pārsvaru, lai bez riska nobrauktu par pusminūti lēnāk. Dienas otro ātrumposmu savukārt uzvarēja Sordo. Lai atgūtu pozīciju ar to nepietika, taču pirms pēdējā Powerstage ātrumposma abus censoņus šķīra vien 2,7 sekundes.

Grieķijas WRC rallija pēdējā Powerstage ātrumposmā kādu punktu cerēja iegūt otrās dienas neveiksminieki Noivils un Ožjē. Sekotāji gan izrādījās ātrāki un abi ralliju pabeidza ar nulle punktiem. Cīņā par pjedestālu labu tempu parādīja iedzinējs Dani Sordo, esot tobrīd otrais ātrākais aiz Tanaka. Tomēr Evanss spēja kāpināt tempu un par 0,1 sekundi pārspēja arī Tanaka laiku, nodrošinot sev otro vietu rallijā. Jāuzteic igauņa Ota Tanaka sniegums, kurš pēc piektdienas problēmām pakāpās no 32. pozīcijas uz ļoti respektablu 4. pozīciju uzreiz aiz pjedestāla. Ralliju ar ļoti iespaidīgu laiku finišēja Kalle Rovanpera. Soms pārspēja Evansa laiku par 2,5 sekundēm un izcīnīja maksimālo punktu skaitu un pārliecinošu uzvaru leģendārajā Akropoles rallijā Grieķijā.

Rovanperas pārsvars kopvērtējumā tagad ir 33 punkti. Ar trīs atlikušajiem posmiem nekas vēl nav galā. Nākamais posms Čīlē, kur WRC pirmo reizi viesojās 2019. gadā un kopš tā laika vairs nav noticis.

Grieķijas WRC rezultāti
Grieķijas WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Komandu kopvērtējums
Komandu kopvērtējums