Ķīniešu F1 pilots Guanju Žou pagarinājis līgumu ar “Alfa Romeo” komandu un turpinās startēt tās sastāvā arī nākamajā sezonā.

Sadarbība ar “Alfa Romeo” pēc šīs sezonas tiks pabeigta un nākamgad vienība atkal visticamāk atgriezīsies pie sava iepriekš lietotā nosaukuma “Sauber”. Valteri Botasam ir spēkā līgums līdz 2025. gada izskaņai, kamēr par Žou īstas skaidrības nebija. Tiesa gan, komandas vadītājs Aleksandro Aluno Bravi jau iepriekš izteicies, ka mērķē saglabāt sastāvā abus līdzšinējos pilotus.

Pēdējās nedēļās parādījās informācija, ka Žou vietā nākamgad varētu startēt “Sauber” attīstības programmas braucējs Teo Puršērs. Francūzis posmu pirms sezonas beigām ir pārliecinošs līderus F2 čempionātā. Tomēr Žou tagad pagarinājis līgumu uz 2024. gadu un Puršērs turpinās dalību junioru programmā.

Turklāt ir plānots, ka nākamgad, pēc pārtraukuma, viens no posmiem atkal notiks Žou dzimtenē Ķīnā. Pēdējo reizi šī valsts F1 sacensības uzņēma 2019. gadā, kad braucējs vēl nebija debitējis čempionātā, līdz ar to tagad viņam būs iespēja pirmo reizi startēt savu līdzjutēju priekšā.

Formāli šobrīd uz nākamo gadu vēl brīvas trīs vietas, jo nevienu no pilotiem nav paziņojusi “AlphaTauri” komanda, kā arī nav skaidrības par Logana Sardženta nākotni “Williams” vienībā.