Vēl nesen F1 sacensībās startējušie Miks Šūmahers un Niks de Vrīss, nerodot iespēju atgriezties uz starta, karjeru varētu turpināt FIA WEC izturības sacīkšu pasaules čempionātā. Šūmaheram tas neliegtu iespēju saglabāt F1 rezervista amatu “Mercedes” komandā.

Pēc tam, kad “Haas” komanda pērn nolēma neturpināt sadarbību ar Šūmaheru, šogad viņu sastāvā uzņēma spēcīgā “Mercedes” vienība, taču tikai rezervista un testpilota postenī. Šobrīd ir arvien mazāk izredžu, ka Šūmahers atgriezīsies uz starta nākamajā sezonā. Formāli vēl brīvas vietas palikušas tikai “Williams” un “AlphaTauri” komandās.

Šobrīd izskanējusi informācija, ka Šūmahers karjeru turpinās izturības sacīkstēs, līdz ar ko nākamgad viņu varētu redzēt arī Lemānas 24 stundu braucienā. “Alpine” rūpnīcas komanda vēlas nolīgt kādu pilotu ar skaļu uzvārdu, un Šūmahers šajā ziņā būtu piemērots kandidāts.

“Mercedes” boss Toto Volfs saka, ka vācu sportistam nebūtu jāzaudē savs pašreizējais postenis.

“Mikam šeit ir vieta kā mūsu rezerves braucējam, viņš ir daļa no ģimenes,” atzīst Volfs. “Ceram, ka viņš paliks šajā lomā. Mēs dosim viņam iespēju braukt ar mašīnu, bet viņš var būt kādas citas rūpnīcas sacīkšu pilots WEC čempionātā vai jebkur citur. Šeit viņam vienmēr būs mājas. Viņš var palikt, ja vien otra puse to ļaus, ka viņš ir mūsu rezervists.”

Cik zināms, savu nākamās sezonas sastāvu “Alpine” gatavojas paziņot ne ātrāk kā oktobrī. Vien šī gada jūnijā Francijas autoražotājs prezentēja savu jauno “LMDh” klases prototipu, ar ko uzsāks dalību FIA WEC čempionātā nākamajā gadā.

Tāpat FIA WEC sacensībās nākamgad varam ieraudzīt Niku de Vrīsu. Pilots šogad debitēja F1 čempionātā “AlphaTauri” komanda, taču vasarā tika nomainīts ar Danielu Rikjardo. Jau šosezon viņam bija atvēlēta vieta “Toyota” rūpnīcas komandā, taču sakarā ar iespēju startēt F1, De Vrīss to neizmantoja. 28 gadus vecais sportists visticamāk nomainīs Hosē Mariju Lopesu, bet savu mašīnu dalīs ar Kamui Kobajaši un Maiku Konveju.