Ar lietainām sacīkstēm Biķernieku trasē tika noskaidroti jaunie 2023. gada sezonas Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji, starp kuriem bija arī vairāki piloti no Latvijas.

Vislielākā intriga tika gaidīta BMW 325 CUP klasē un tā arī notika – čempions nebija zināms līdz pat pēdējā brauciena pēdējam aplim! Kvalifikācijā piektdien ātrākais bija čempionāta līderis Leo Messenger no “Rode Racing/Spins” komandas, kamēr Ričardam Šubeckim 4. starta vieta, kas deva labu pamatu atspēlēt 26 punktu deficītu sacensībās. Pirmais brauciens sagaidīja pilotus ar pamatīgām lietusgāzēm – labs starts padodas Ričardam Šubeckim, kurš izvirzās vadībā, aiz sevis turot Leo Messenger. Neapturams gan brauciena laikā bija igaunis Romet Reisin, kurš sacīkstes vidusdaļā spēja apdzīt abus konkurentus un svinēt uzvaru. Otrais Šubeckis, trešais Messenger. Pirms noslēdzošā sezonas brauciena 18 punkti starp pilotiem.

Otro braucienu Messenger sāk no pirmās starta vietas, Reisin no otrās, bet pašmāju cerība Šubeckis no trešās. Pirmā apļa vidū Reisin spēj apsteigt Leo Messenger un izvirzīties vadībā, saglabājot to līdz pat finišam. Šubeckis savu darbu izdara – apsteidz Messenger trasē, bet savu darbu izdara arī francūzis – notur ceturto pozīciju braucienā un tas ļauj nosargāt pārsvaru čempionātā un kļūt par klases čempionu, par četriem punktiem priekšā Šubeckim. Reisin divas uzvaras braucienos ļauj viņam pakāpties no piektās pozīcijas kopvērtējumā uz trešo vietu.

BMW 325 CUP klases apakškategorijā “Rookie”, kur savā starpā sacenšas autošosejas debitanti pirmo vietu sezonas kopvērtējumā ar divām uzvarām Biķerniekos izrāva Artūrs Sarma. “Masters” kategorijā otrais Artjoms Kočlamazašvili. Džentlmeņu ieskaitē otrais Normunds Dobums, trešais Atis Veismanis. Kopumā sezonā uz starta stājās 52 dažādi braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Francijas.

Lietainie laikus apstākļi radīja papildus intrigu arī “V1600” klasē, kur uz čempiona titulu bija divi pretendenti no Latvijas – Ernests Eglītis un Raivis Meilands. Uzvara pirmajā braucienā ļāva Eglītim sadeldēt pārsvaru pār Meilandu līdz tikai 6 punktiem. Eglītis trasē arī bija ātrākais otrajā braucienā, tomēr saņēma 20 sekunžu sodu par pāragru startu. Attiecīgi sezonas kopvērtējumā pirmais Raivis Meilands, otrais Ernests Eglītis, trešais Elvis Turāns!

“Baltic Touring Cars” BTC3 klasē bija aizraujošas cīņas slapjajā trasē un intriga līdz pat pēdējiem sacensību metriem – uzvara posmā Artūram Kliobavičium no Lietuvas, bet sezonā citam lietuvietim Gediminas Bilinskas. Sacensībās piektā vieta Rinaldam Putniņam, bet sestā – Arvim Putniņam. BTC2 klasē uzvara sacensībās Kairo Kallas no Igaunijas, bet sezonas čempions Simo Lind no Igaunijas. BTC1 klasē uzvara igaunim Andres Ringo, bet par čempionu kļuva Dovydas Akstinas no Lietuvas.

Iespaidīga tehnika pulcējās “GT” un “TCR” klases apvienotajā braucienā – kopskaitā uz starta stājās 19 spēkrati. Uzvara pirmajā braucienā lietuvietim Domas Raudonis ar Porsche “GT3 CUP 992” automobili, bet uzvara otrajā braucienā Ignas Jomantas, kurš kļuva arī par 2023. gada Baltijas čempionu “BGT PRO” klasē. “BGT AM” klases cīņu raksturoja Somijas sportista Jyrki Jonkkari spēkošanās ar britu Drew Holland. Čempiona titulu trasē spēja iegūt Holland, uzvarot abus braucienus. Jonkkari ar divām otrajām vietām, otrā vieta arī čempionātā. Uzvara “TCR” klases vērtējumā sacensībās Sven Karuse, bet par čempionu kļuva Darius Žitlinskas, kurš sacīkstēs ieņēma 3. vietu. “BTC4” klases uzvarētājs un sezonas čempions – leģendārais lietuvietis Ramūnas Čapkauskas. Latvijas sportistam Artūram Šiminam – otrā vieta sacensībās un otrā vieta sezonas kopvērtējumā.

“King of the North” jeb Ziemeļu karaļa kausa sacensības nelika vilties līdzjutējiem klātienē un Biķernieku trases tribīnēs. Labāko somu un zviedru “Legends” automašīnu pilotu cīņas trasē bija bezkompromisa un notikumiem bagātas. Par labāko Ziemeļeiropas pilotu kļuva soms Tuomas Plosila, kuram attiecīgi divas otrās vietas un piektā vieta sacensību braucienos. Arī otro un trešo vietu ieņēma somu piloti – Nico Tikkinen un Erik Seppanen. Ātrākais zviedru pilots bija Erik Blixt, kuram uzvara otrajā sacensību braucienā, bet kopvērtējumā ceturtā vieta. Vienīgajam Latvijas pārstāvim Valteram Zviedrim 12. vieta 20 dalībnieku konkurencē.

Sacensības turpinās svētdien ar “Nankang Endurance Academy” divu stundu sacensībām un četru stundu izturības sacīksti.