Vēl pēc Kataras GP kvalifikācijas beigām nebija skaidrs, kāds būs galējais rezultāts, jo tiesneši turpināja izskatīt trases pārkāpumus. Šaubas nebija vienīgi par Verstapena apli – viņš izcīna pirmo starta vietu.

Q1

Jau pirmajā kvalifikācijas kārtā Lando Noriss kļūdījās lidojošajā aplī un bija spiests sākt savu procedūru (iesildīšanās-lidojošais-bremzēšanas aplis) no jauna. McLaren pilotam izdevās tikt tālāk, tomēr aiz svītras palika Guanju Žou, Kevins Magnusens, Liams Lovsons, Lanss Strols un Logans Saržants, kuru pēdējā brīdī no iekļūšanas otrajā kvalifikācijas kārtā izstūma viņa komandas biedrs Alekss Albons.

REstarts #47: Par dominanci F1 un Tomasu Štolcermani

Q2

Tostarp epidēmija ar trases robežu pārkāpumiem turpinājās arī otrajā kvalifikācijas kārtā un šoreiz par upuriem no ātrajiem pilotiem kļuva Serhio Peress, kuram gan arī anulētais aplis nebūtu devis iespēju saglabāt vietu vadošo desmitniekā. Meksikāni pievienojās Karloss Sancs, kā arī Alekss Albons, Niko Hulkenbergs un Juki Cunoda.

Q3

Dēļ izjauktā kvalifikācijas ritma vairāki piloti bija pārtērējuši mīksto riepu resursu un nevarēja Q3 atļauties divus svaigus komplektus. Tas nozīmēja, ka gandrīz neviens otrajā braucienā trasē ar lietotām riepām neuzlaboja savu pirmo mēģinājumu. Lando Noriss atkal kļūdījās pirmajā mēģinājumā un atlika visas cerības uz otro, tomēr arī tajā pieļāva kļūdu, izslīdot no trases un palika bez rezultāta. McLaren mašīna bija spējīga uz pirmo starta rindu, tomēr Noriss, atzīstot savu kļūdu, būs spiests startēt tikai no piektās starta rindas.

Pēc kvalifikācijas intervijas jau ritēja ilnā sparā, kad Oskara Piastri intervijas laikā tika saņemta informācija par to, ka arī viņš ir pārkāpis trases robežas un tiks atstumts uz sesto starta vietu. Tas nozīmē, ka no pirmās rindas kopā ar Verstapenu startēs Džordžs Rasels, bet otrajā starta rindā stāsies senie paziņas Fernando Alonso un Luiss Hamiltons.

Rīt (sestdien) Katarā ir sprinta diena, kur priekšlaicīgi par čempionu var kļūt Makss Verstapens.

Kataras GP – Kvalifikācija