Oskarts Piastri sprinta kvalifikācijā atstāja aiz sevis Maksu Verstapenu un savu komandas biedru Lando Norisu, izcīnot pirmo starta pozīciju uz sprinta sacīksti. Noriss līdzīgi kā piektdienas kvalifikācijā, atkal izbrauca ārpus trases izšķirošajā aplī.

Vēl pirms kvalifikācijas sākuma pilotiem bija iespējas 10 minūtes notestēt trases izmaiņas 12.-13.līkumā, kur baltā līnija tika ienesta trasē par 80 centimetriem, lai mudinātu pilotus nešķērsot augstās trases apmales jeb kerbus. Tas bija Pirelli ierosinājums, jo pēc piektdienas treniņiem tika konstatēts, ka tas rada bīstamu riepu sānu daļas nodilumu.

REstarts #47: Par dominanci F1 un Tomasu Štolcermani

Pirmo un otro kvalifikācijas kārtu vairums vadošo pilotu pārvarēja ar vidējā sastāva riepām, jo svaigs mīkstākais sastāvs bija pamatīgs deficīts pilotu arsenālā. Turpinājās arī ļoti regulāra izbraukšana ārpus trases robežām, kas vairākiem pilotiem liedza turpināt cīņu.

Izšķirošajā kvalifikācijā Verstapens savā otrā lidojošā aplī nedaudz saslīdēja otrajā sektorā, kur zaudēja laiku un nespēja iesaistīties cīņā par pirmo starta pozīciju. Savukārt Lando Noriss kļūdījās pašā pēdējā līkumā, izbraucot ārpus trases, lai gan pirmajos divos sektoros viņš bija ātrāks par savu komandas biedru Piastri.

Sprinta sacīkstes stars būs sestdien 20:30 pēc Latvijas laika un Makss Verstapens var garantēt sev trešo pasaules čempiona titulu, ja finišēs pirmajā sešiniekā.

Kataras GP – Sprinta kvalifikācija – Piastri pirmajā pozīcijā