Kamēr Latvijā kartinga sezona noslēgusies, tikmēr dažiem censoņiem sezona ne tuvu vēl nav galā – tikko aizvadīts FIA kartinga pasaules čempionāts Itālijā, bet decembra sākumā Bahreinā norisināsies “Rotax Max Grand Finals”.

Štolcermanis pasaules čempionātā OK klasē

8. oktobrī Frančiakortas trasē tiks noskaidrots pasaules čempions klasē OK, kur viens no sacīkšu favorītiem bija Tomass Štolcermanis. Sacīkstēs piedalījās arī vairāki citi sportisti no Baltijas valstīm. Turklāt igauņu sportists Marks Dubnitskis OK klases kvalifikācijā uzrādīja visātrāko apļa laiku. Šo sezonu viņš aizvadījis diezgan klusi, bet izskatās, ka izdevies izšaut tieši sezonas svarīgākajos mačos.

Tomass Štolcermanis kvalifikācijā tika klasificēts kā devītais un tika iedalīts B grupā. Pirmajos hītos mainīgas sekmes. Pirmajā pēc pagrūstīšanās trasē ar konkurentu Renē Lammersu tika zaudētas dažas pozīcijas un finišēts sestajā pozīcijā. Otrajā hītā izdevās uzvarēt. Trešais sanāca ļoti neveiksmīgs – pēc starta no ārmalas tika zaudētas vairākas pozīcijas, bet ātrums Tomasam bija ļoti labs un izdevās aizcīnīties līdz sestajai pozīcijai. Tomēr par kādu incidentu trasē tiesneši piešķīra soda sekundes, kas atmeta Tomasu uz pozīciju 13.

Sacīkstes turpinājās ar hītiem sestdienā un noslēguma finālu svētdien, kas izvērsās dramatisks. Fināla braucienā finišu sasniedza vien 14 sportisti no 36 startējušajiem. Diemžēl starp finišējušajiem nebija ne Štolcermanis, ne igauņu sportists Dubnitskis. Fināla braucienu Tomass uzsāka no 12. pozīcijas, no starta burzmas viņam izdevās izspraukties 15. pozīcijā, taču apli vēlāk latviešu sportists bija spiest izstāties.

Kopumā sacīkstes bija ļoti aizraujošas, sportisti trasē nebija gatavi kompromisiem. Dažādu sadursmju rezultātā izstājās gan brauciena līderi, gan citi “Top 6” sportisti. Sacīkšu desmitajā aplī pat tika izkārti sarkanie karogi. Pēc restarta peletona priekšgalā nekas interesants vairs nenotika, un praktiski nemainīgā secībā līdz finiša rūtotajam karogam aizstūrēja viss trijnieks. Par čempionu kļuva Kirils Kuckovs, aiz sevis atstājot Lammersu un Kīnu Nakamuru-Bertu.

Rezultāti:

Visi PČ rezultāti >>

Panākumi starptautiskās sacīkstēs

Paturpinot FIA kartinga tēmu, jāpiebilst, ka mūsu sportisti aizvadījuši arī citas starptautiskas sacīkstes. “FIA Academy” sacīkstēs Juris Rolands Sprūde klasificēts 42. pozīcijā. Sacensībās gūta neatsverama pieredze, kas noteikti palīdzēs jaunajam sportistam veidot veiksmīgu kartinga karjeru nākotnē. Edgars Vilcāns sastādīja kompāniju Tomasam Štolcermanim pasaules čempionātā klasē KZ2, kur izcīnīta 68. pozīcija 125 dalībnieku konkurencē. Pats Tomass šogad “spridzina” Eiropas čempionātā OK klasē, kur gūta ceturtā vieta, bet KZ2 klasē Eiropas čempionātā, turklāt debijas gadā, bronza. Pasaules čempionātā KZ2 klasē septītā vieta un daudz skaistas uzvaras dažādās starptautiskās sērijās gan klasē OK, gan KZ2.

Latvieši startēs “Rotax Max Grand Finals”

Latvijas kartingā galvenokārt pasaule griežas ap “Rotax”. Nedaudz gan Tomass Štolcermanis, Edgars Vilcāns un Juris Rolands ar saviem startiem FIA kartingā mēģina šo situāciju izlīdzsvarot, bet joprojām galvenā sērija Latvijā ir “Rotax”, kur sezonas noslēgumā labākie no visas pasaules satiekas “Grand Finals”. Šogad šīs prestižās sacīkstes norisināsies decembra sākumā Bahreinas kartodromā.

Latvija, kā ierasts pēdējos gados, sacīkstēs tiks pārstāvēta ļoti daudzskaitlīgā un arī spēcīgā sastāvā. Tiesības piedalīties “Grand Finals” izcīnījuši Patriks Noels Ločmelis, kurš jau ir kāpis uz “Grand Finals” goda pjedestāla iepriekš, Tomass Birstiņš, Mārtiņš Janovskis, Toms Strēle, Adrians Tions, Henrijs Grūbe, kurš vairākkārt ir bijis ļoti tuvu goda pjedestālam “Grand Finals” sacīkstēs, Kārlis Kirikovs. Pēdējos gados mūsu sportistiem šajās sacīkstēs ir veicies ļoti labi, pērn uzvaru izcīnīja Kristaps Gasparovičs “DD2 Masters” klasē, gadu iepriekš Tomass Štolcermanis bija nepārspējams “Junior” klasē. Vēlam veiksmi mūsu sportistiem tālajā zemē.

Latvijas kartinga sezona ir galā

Latvijas kartinga čempionāts noslēdzās septembra otrajā pusē. Piecu posmu summā par Latvijas čempioniem kļuva Patriks Jocius (“Rotax Micro Max”), Adrians Tions (“Rotax Mini Max”), Toms Strēle (“Rotax Max Junior”), Artjoms Šestakovs (“Rotax Max Senior”), Mārtiņš Janovskis (“Rotax Max DD2”) un Henrijs Grūbe (“Rotax Max DD2 Masters”). Latvijas “Rotax” Izaicinājuma kausā notika seši posmi. Labāie šosezon bija Patriks Jocius (“Rotax Micro Max”), Majs Mazins (“Rotax Mini Max”), Toms Strēle (“Rotax Max Junior”), Artjoms Šestakovs (“Rotax Max Senior”), Mārtiņš Janovskis (“Rotax Max DD2”) un Martins Tankevičs (“Rotax Max DD2 Masters”). Latvijas kartinga kausā piecu posmu ietvaros par sezonas uzvarētāsjiem kļuva Mārtiņš Lapiņš (“Rotax Micro Max”), Marks Kononovs (“Rotax Mini Max”), Didzis Šulcs (“Rotax Max Senior”) un Kristaps Kaliksons (“Rotax Max DD2 Masters”).

Latvijas kartinga rezultāti >>