Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Mohameds ben Sulajems, ja viņam vienam būtu noteikšana, izvēlētos palielināt komandu skaitu un samazināt esošo posmu skaitu.

Pirms Kataras GP izcīņas FIA vadītājs Ben Sulajems sarunājās ar vairākiem žurnālistiem, un saruna no plānotajām 15 minūtēm pārauga stundas garumā, turklāt būtu bijusi vēl garāka, ja vien netuvotos sacīkstes starts, vēsta franču medijs “L’Equipe”.

Šobrīd interesanta ir tēma par varas sadalījumu starp FIA un F1 čempionāta vadību un komandām, jo svarīgākajos jautājumos viedokļi mēdz nesakrist. FIA ir devusi zaļo gaismu 11. komandas ienākšanai čempionātā, taču vairums esošo vienību to neatbalsta. Ben Sulajems norāda, ka jau šobrīd boksos vietu aizņem 11. komanda, ar to domājot jaunās Breda Pita mākslas filmas uzņemšanu F1 posmu laikā,

“Mums nevajadzētu viņiem teikt nē,” saka Ben Sulajems. “FIA prasa, pat lūdz, lai ražotāji pievienojas. Mums ir ļauts startēt 12 komandām, bet daži saka, ka būtu pārāk liela burzma. Tiešām? Ar mums jau ir Holivudas komanda! Es drīzāk domāju, ka sacīkšu skaits ir pārāk liels, ņemot vērā komandu skaitu.”

FIA prezidenta uzskats ir skaidrs: “Mums vajag vairāk komandas un mazāk posmus. Esošās komandas tikai domā par savu pīrāga gabalu, un es saprotu viņu bažas. Bet mūsu bažas ir atšķirīgas.”