“AlphaTauri” komandas pilots Daniels Rikjardo pirms atgriešanās F1 čempionātā nedēļas nogalē viesojās ASV pilsētā Nešvilā, kur iepriecināja sanākušos skatītājus ar šova braucienu pie “Red Bull” formulas stūres.

Pēc Nika de Vrīsa nomaiņas “AlphaTauri” komandā Rikjardo paguva aizvadīt tikai divus posmus, pirms Zandvortas trasē jau treniņā piedzīvoja avāriju, gūstot kreisās rokas metakarpālā kaula lūzumu. Savainojums izrādījās sarežģīts, līdz ar to sportists izlaida ne vien Holandes GP sacīksti, bet arī posmus Moncā, Singapūrā, Suzukā un Katarā.

Apstiprināts, ka jau šonedēļ Rikjardo atkal būs ierindā un piedalīsies Ostinas trasē gaidāmajā ASV posmā.

Tikmēr Amerikā austrāliešu pilots ieradās jau pagājušajā nedēļā un brīvdienās Nešvilas centrā veica šova braucienu ar leģendāro “Red Bull RB7” sacīkšu formulu. Ar šo auto Sebastians Fetels 2011. gadā izcīnīja 11 uzvaras, bet komanda triumfēja Konstruktoru kausā.

Piedalīšanās šādos šovos bija viens no Rikjardo uzdevumiem, kad sportists pirms 2023. gada sezonas atgriezās “Red Bull” komandā kā testpilots. Iespēja startēt čempionātā viņam parādījās pēc notikušiem desmit posmiem. Toreiz tika nolemts pārtraukt sadarbību ar nesekmīgu sniegumu rādošo “AlphaTauri” braucēju De Vrīsu.

Piecos posmos Rikjardo aizvietoja Liams Lavsons, kuram tā bija debija “Formulā 1”. Jaunzēlandietis sevi parādīja no labākās puses, Singapūras GP finišējot devītajā vietā un izcīnot pirmos punktus. Tagad Lavsons koncentrēsies cīņai par Japānas “Super Formula” čempiona titulu. Vēl atlikuši divi posmi, kas no 27. līdz 27. oktobrim notiks Suzukas trasē. Lavsons šobrīd kopvērtējumā ir otrais, astoņus punktus aiz Ritomo Mijatas un divus punktus priekšā Tomoki Nodžiri.