“Red Bull” pilots Serhio Peress noliedzis izskanējušās baumas, ka Meksikas GP nedēļas nogalē plāno paziņot par F1 braucēja karjeras beigšanu.

Pēc tam, kad meksikāņu pilota rezultāti kļuvuši nepietiekoši labi, sākušās dažādas runas. Vienā gadījumā tiek baumots par viņa nomaiņu nākamajā sezonā, bet tagad izskanējušas ziņas, ka Peress pieņēmis lēmumu beigt F1 karjeru pēc šīs sezonas.

“Es tikai pasmejos par to,” komentējot šīs runas, pēc ierašanās Ostinā uz kārtējo F1 posmu, sacīja 33 gadus vecais Peress. “Šobrīd pilnībā koncentrējos uz savu sniegumu. Pēdējā laikā esmu bijis ļoti aizņemts strādājot kopā ar komandu. Bet šīs baumas raksturo manu sezonu kopumā. Kāds kaut ko pasaka, un medijos tā automātiski kļūst par patiesību.”

Makss Verstapens jau nodrošinājis titulu, tāpat “Red Bull” vienība jau garantējusi pirmo vietu Konstruktoru kausā. Tikmēr Peresam vēl jānotur otrā vieta individuālajā ieskaitē, kur 30 punktu atstatumā šobrīd ir “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons.

Klīst arī baumas, ka Helmuts Marko devis Peresam ultimātu – jāsaglabā otrā vieta čempionātā vai arī 2024. gada līgums ar viņu tiks anulēts. Cita informācija liecina, ka “Red Bull” ņems vērā sportista sniegumu nākamajos divos, trīs posmos, pēc kā pieņems lēmumu. Kā potenciālie aizvietotāji Peresam ir Daniels Rikjardo un Liams Lavsons.

Tikmēr Peress atzīst, ka komanda nelauzīs ar viņu līgumu, turklāt pilots plāno turpināt karjeru arī pēc tam: “Starp citu, šis nebūs mans pēdējais līgums. Man ir 33 gadi un varu aizvadīt vēl vairākas labas sezonas. Šobrīd esmu “Red Bull” komandā un gribu te palikt, taču tādā gadījumā abām pusēm ir darāms darbs. Vieglākais būtu vienkārši aiziet, bet es tāds neesmu. Es nepadošos. Man nav šaubu, ka vēl varu sasniegt savu līdz šim augstāko līmeni. Tas ir vienīgais, par ko šobrīd domāju. Es nedomāju par F1 karjeras beigšanu.”

“Red Bull” vadītājs Kristians Horners atklāj, ka pagājušajā nedēļā Peress trīs dienas pavadījis simulatorā, lai būtu iespējami labākā formā sezonas atlikušajā daļā un noturētu otro vietu kopvērtējumā. Horners šīs dienas strādājis kopā ar viņu.

“Iepriekš viņš nekad nebija šādi strādājis trīs dienas pēc kārtas,” stāsta Horners. “Japānā un Katarā viņš juta, ka ir grūtības, tādēļ strādājām, lai atgūtu sākotnējo sajūtu. Cerams, jau šonedēļ tas atmaksāsies. Čeko ir mūsu pilots, un gribam viņu atbalstīt labākajā iespējamajā veidā. Sadarbības šķiršanu neesam pat apdomājuši vai apsprieduši.”