ASV notiekošajā F1 pasaules čempionāta 18. posmā Ostinā šajā nedēļas nogalē paredzēts sprinta formāts, līdz ar to šodien notikušais treniņš bija vienīgais plānotais. Ātrāko rezultātu tajā uzrādīja par čempionu jau kronētais “Red Bull” pilots Makss Verstapens.

Stundu garais treniņš “Circuit of the Americas” trasē notika bez nopietniem starpgadījumiem, ja neskaita Oskara Piastri izbraukšanu ārpus trases. “McLaren” pilota mašīnu sāka “mētāt”, tomēr sezonas debitantam izdevās to veiksmīgi savaldīt un avārija nesekoja.

Treniņa lielāko daļu sportisti trenējās ar cietā un vidējā sastāva riepām, bet pēdējās desmit minūtēs aktīvi izmantoja mīkstās riepas, kā rezultātā arī rezultāti strauji uzlabojās. Verstapens bija ātrākais, sasiedzot laiku 1:35.912. Šarls Leklērs no “Ferrari” viņam zaudēja 0.156 sekundes, bet tālāk sekoja “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons. “Red Bull” braucējam Serhio Peresam ceturtais rezultāts.

“Aston Martin” un “AlphaTauri” komandas uz šo posmu atvedušas nozīmīgus uzlabojumus savām mašīnām, taču treniņā uzrādītajos rezultātos tas īsti neatspoguļojās. Toties pirmajā desmitniekā iekļuva abi “Haas” braucēji – arī viņu mašīnas uz komandas māju posmu būtiski uzlabotas.

Verstapens trešo F1 titulu nodrošināja jau iepriekšējā posmā Katarā. Savukārt cīņā par otro vietu Serhio Peress ir 30 punktus priekšā Luisam Hamiltonam, kamēr vēl par 11 punktiem mazāk Fernando Alonso kontā. Arī Konstruktoru kausā “Red Bull” jau nodrošinājusi uzvaru, bet otrajā vietā esošā “Mercedes” tagad vairs tikai 28 punktus priekšā “Ferrari”.

ASV GP kvalifikācija, kurā tiks noteiktas starta vietas svētdienas sacīkstei, risināsies jau šonakt, ar sākumu pusnaktī pēc Latvijas laika. Sestdien plkst. 20:30 sāksies sprinta kvalifikācija, bet plkst. 1:00 naktī gaidāma sprinta sacīkste. Svētdien “Grand Prix” sacensību starts plkst. 22:00.

ASV GP pirmais treniņš: