“Ferrari” komandai izdevies izcīnīt dubultuzvaru aizvadītajā naktī notikušajā Meksikas GP kvalifikācijā, pirmo pozīciju šodienas sacīkstei gūstot Šarlam Leklēram, bet otro – Karlosam Saincam.

Leklērs un Saincs vadību pārņēma jau ar pirmajiem Q3 lidojošajiem apļiem. Lai gan otrajā mēģinājumā rezultātus neizdevās uzlabot, Makss Verstapens viņus pārspēt nespēja un palika trešais. Pirmie trīs iekļāvās mazāk kā 0.1 sekundes robežās.

Lielisks veikums Danielam Rikjardo, kurš ar “AlphaTauri” mašīnu izcīnījis ceturto starta vietu, aiz sevis atstājot mājinieku Serhio Peresu un Luisu Hamiltonu. Pirmajā desmitniekā iekļuva arī Oskars Piastri, Džordžs Rasels, Valteri Botass un Guanju Žou.

Fernando Alonso saslīdēšana Q1 neļāva pilotiem uzlabot pēdējos rezultātus, līdz ar to Lando Noriss šoreiz palika vien 19. vietā.

Verstapenam, Raselam un Alonso izdevies izvairīties no soda par pārmērīgi lēnu braukšanu pirms Q1 noslēdzošajiem apļiem, ko sportisti darīja ar mērķi nodrošināt sev priekšā brīvu trasi. Tikmēr Hamiltons netika sodīts par novēlotu ātruma samazināšanu dzelteno karogu laikā, ko izraisīja Alonso saslīdēšana. Logans Sardžents tikmēr saņēma desmit starta vietu sodu par Juki Cunodas apdzīšanu dzelteno karogu zonā.

Meksikas GP kvalifikācija: