Centrāleiropas WRC posma uzvaru izcīnījuši beļģu ekipāža Tjērī Noivils un Martins Vidage no Hyundai. Taču ar otro vietu par divkārtējiem pasaules čempioniem kļuva somu ekipāža Kalle Rovanpera un Jonne Haltunens no Toyota. Pjedestālu noslēdza igauņi Ots Tanaks un Martins Jarveoja no M-Sport Ford.

Centrāleiropas WRC rallijs ir jaunums kalendārā, kas sastāv no Čehijas, Austrijas un Vācijas asfalta ceļiem. Ātros, tehniskos un šauros kalnu celiņus vēl sarežģītākus padarīja mainīgie laikapstākļi un agra tumsas iestāšanās. Tomēr vislielāko intrigu sagādāja čempiona titula cīņa. Ar 31 punkta deficītu Elvinam Evansam būtu nepieciešams pārspēt Kalli Rovanperu par vismaz diviem punktiem, lai titula cīņu pārceltu uz sezonas noslēdzošo posmu Japānā.

Pirmā diena

Rallijs ar diviem ātrumposmiem iesākās jau ceturtdienā. Igaunis Ots Tanaks turpināja Čīles rallijā iesākto un kļuva par rallija līderi, taču Tjērī Noivils pārņēma vadību otrajā ātrumposmā, kas norisinājās jau tumsā. Titula pretendenti Rovanpera un Evanss attiecīgi ceturtajā un astotajā vietā.

Pirmā pilnā diena iesākās ar Rovanperas uzvaru. Soms uzvarēja visus trīs rīta cilpas ātrumposmus ļoti izaicinošajos Čehijas ceļos, kurus ārkārtīgi slidenus padarīja lietus un dubļi. Arī Evanss nepadevās un līdz riepu maiņas zonai uzkāpa līdz otrajai pozīcijai, taču jau 29,2 sekundes aiz līdera. Rīts uzreiz pielika punktu titulētā Sebastiena Ožjē izredzēm uz uzvaru. Francūzis pārsita riepu un zaudēja 41 sekundi. Lielā ātrumā avarēja soms Esapeka Lapi, kuram rallijs bija beidzies.

Elvins Evanss
Elvins Evanss vienīgais spēja titula cīņu pārcelt uz sezonas pēdējo posmu

Pēcpusdienu ar atbildi iesāka Evanss, uzrādot ātrāko laiku, taču Rovanpera spēja atbildēt ar to pašu nākamajā ātrumposmā. Sāli brūcē iebēra Tjērī Noivils, kurš ar lielisku dienas noslēdzošo ātrumposmu spēja apdzīt Evansu un dienu beigt 36,4 sekundes aiz Rovanperas un 10,8 sekundes priekšā Evansam.

Otrā diena

Sestdienā rallijs no Čehijas pārcēlās uz Austriju un Vāciju. Dienu ar ātrāko laiku uzsāka Evanss. Turklāt nākamajā ātrumposmā Rovanpera pieļāva kļūdu un aizšļūca taisni krustojumā. Zaudētas 24,7 sekundes, kas nozīmēja, ātrumposma uzvarētājs Noivils bija vairs tikai 10,9 sekundes aiz somu braucēja, bet Evanss vēl 13,3 sekundes tālāk. Rīta cilpas noslēdzošais ātrumposms sagādāja drāmu – slidenā līkumā no ceļa noskrēja un šķūnī ieskrēja Evanss! Velsieša Toyota spēkrats bija pārāk bojāts, lai turpinātu ceļu. Vienīgās izredzes uz titulu palika uz Powerstage punktiem, ar nosacījumu, ka Rovanpera izstājas no punktu pozīcijām. Redzot notiekošo, Rovanpera samazināja savu tempu un atdeva līderpozīciju Noivilam.

Tjērī Noivils
Tjērī Noivils

Pēcpusdienas cilpā ceļi beidzot izžuva un savu ātrumu sāka rādīt Ožjē, uzvarot divus ātrumposmus. Francūzis nostiprinājās ceturtajā vietā. Dienu ar ātrāko laiku noslēdza Rovanpera, dienu beidzot 26,2 sekundes aiz Noivila un minūti un 22,9 sekundes priekšā Otam Tanakam.

Trešā diena

Noslēdzošajā dienā Rovanpera turpināja samazinātā tempā droši soļot pretī čempiona titulam. Četros dienas ātrumposmos ar uzvarām apmainījās Ožjē un Evanss, katram pa divām. Zīmīgi – Evanss darīja visu, kas viņa spēkos, lai noturētu titula cīņu un pārliecinoši uzvarēja Powerstage, izcīnot tik ļoti vajadzīgos piecus papildpunktus. Tomēr Rovanpera saglabāja vēsu prātu un tika līdz finišam, nodrošinot otro vietu rallijā, bet galvenais – savu otro WRC pasaules čempiona titulu kopā ar savu stūrmani Jonni Haltunenu. Ralliju ar iespaidīgu 57,6 sekunžu pārsvaru uzvarēja Tjērī Noivils, pietuvinot sevi Evansam kopvērtējumā. Noivilam šī bija 19. uzvara karjerā, izlīdzinot sevi ar savu nākamā gada komandas biedru Otu Tanaku, kurš pievienosies Hyundai.

Pēdējais posms sāksies 16. novembrī Toyota mājās Japānā. Somijā bāzētā Japāņu autoražotāja komanda šogad ir izcīnījusi visus titulus un būs apņēmības pilna uzvarēt arī savās mājās.

Centrāleiropas WRC rezultāti
Centrāleiropas WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Komandu ieskaite
Komandu ieskaite