Nedēļas nogalē aizvadītajā “MotoGP” pasaules čempionāta 17. posmā Taizemē gan sprinta sacīkstē, gan galvenajās sacensībās uzvaras sasniedza sezonas vicelīderis Horhe Martins. Tagad “Pramac Ducati” braucējs nonācis 13 punktu atstatumā no Frančesko Bagnaijas.

Sprinta sacensībās Martins startēja pirmais un guva dominējošu uzvaru, kas kopumā sprintos viņam ir jau septītā šajā sezonā. Tālāk finišēja Breds Binders un Luka Marini, bet sezonas līderis Bagnaija nespēja sasniegt augstāku pozīciju par septīto, kā rezultātā uz to brīdi viņa pārsvars kopvērtējumā saruka līdz 18 punktiem.

Svētdien “Grand Prix” sacīkstes startā Martins no “pole position” spraigā cīņā uzveica Luku Marini, bet galvenā cīņa sacīkstē izvērsās ar Bredu Binderu, kurš 23. aplī izvirzījās līderpozīcijā. Turpat aizmugurē jau sekoja Bagnaija.

Pēdējos apļos starp trijotni notika spraiga cīņa, bet kā uzvarētājs finišu šķērsoja Martins, kurš priekšpēdējā aplī bija atguvis vadību. Binders ierindojās aiz viņa, taču KTM komandas braucējs bija pārkāpis trasi norobežojošo līniju un tika pie vienas pozīcijas soda, līdz ar ko uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Bagnaija.

Aptuveni divas sekundes tālāk, ceturtajā vietā finišā iebrauca Marko Bedzeki, bet pirmo piecinieku noslēdza Aleišs Espargaro. Vēlāk gan Espargaro saņēma trīs sekunžu sodu par to, ka vairāk nekā 50% distances bija braucis ar minimālo riepu spiedienu. Līdz ar ko piektā vieta tika Fabio Kvartararo.

Martinam šī ir ceturtā “Grand Prix” sacīkšu uzvara šosezon, bet kopvērtējumā viņš tagad pietuvojies “Ducati” rūpnīcas braucējam Bagnaijam līdz 13 punktu atstatumam.

Līdz “MotoGP” sezonas beigām trīs posmi. Nākamais norisināsies 12. novembrī Malaizijā, Sepangas trasē.

Taizemes GP rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: