Šīs sezonas čempions Makss Verstapens Meksikas GP startā apdzina abus “Ferrari” pilotus, vēlāk saglabāja vadību arī atkārtotajā startā un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Sacensības tika apturētas pēc Kevina Magnena avārijas. Tikmēr pjedestāla zemākos pakāpienus aizņēma Luiss Hamiltons un Šarls Leklērs.

“Red Bull” pilots Verstapens veica lielisku startu no trešās pozīcijas, un pirms pirmā līkuma holandietis atradās iekšmalā, jau nedaudz priekšā kvalifikācijas uzvarētājam Leklēram. Tikmēr mājinieks Serhio Peress no piektās starta vietas pirmajam līkumam tuvojās jau kā otrais un atradās ārmalā. Leklērs tika iespiests starp abiem un notika sadursme ar Peresu, kura spēkrats pat tika nedaudz uzmests gaisā un pēc tam izslīdēja drošības joslā.

Verstapens pārņēma vadību, kamēr Peress bija atkritis uz pēdējo pozīciju un iebrauca boksos, kur izstājās. Leklērs bija otrais, taču ar bojātu priekšējo antispārnu, kas gan nebija pietiekams iemesls, lai brauktu pitstopā, viņam ziņoja “Ferrari” komanda. Karloss Saincs pēc pirmā apļa spraigajiem notikumiem atradās trešajā vietā, tālāk sekoja Daniels Rikjardo, Luiss Hamiltons, Oskars Piastri un Džordžs Rasels.

Drīz vien no Leklēra antispārna atdalījās aizlūzusī detaļa, tādēļ piektajā aplī un neilgu brīdi tika izsludināts virtuālās drošības mašīnas periods. Tiesneši pēc sacīkstes izmeklēs, vai Leklērs braucot ar bojātu auto nav pārkāpis noteikumus.

Rikjardo ceturto vietu noturēja līdz 11. aplim, kad garām aizbrauca Hamiltons. Vēl pēc kāda laika “Mercedes” pārstāvis noķēra trešajā pozīcijā esošo Saincu, taču vēlāk atkal atkāpās.

Iekrājis gandrīz piecu sekunžu pārsvaru pār otro vietu, 19. apļa beigās Verstapens devās boksu apmeklējumā. “Ferrari” plānoja saviem pilotiem tikai vienu riepu maiņu, tādēļ Leklērs un Saincs vēl tuvākajā laikā boksos nedevās. Tā arī nespējis tikt priekšā Saincam, 24. apļa beigās pēc jaunām riepām iebrauca Hamiltons, vēlāk arī citi piloti. Verstapens pa to laiku bija aizcīnījies jau līdz trešajai pozīcijai un tagad priekšā viņam bija vairs tikai abas “Ferrari” formulas.

Ātri vien sadeldējis vairāku sekunžu pārsvaru, 29. aplī Verstapens pacēlās uz otro vietu, aizbraucot garām Sainca mašīnai, bet Leklērs tobrīd bija astoņas sekundes priekšā. Leklērs savu pirmo pitstopu veica 29. apļa beigās, atkrītot uz otro vietu. Pirms tam jaunas riepas bija saņēmis arī Saincs un nonāca aiz Hamiltona, ceturtajā pozīcijā.

34. aplī iespaidīgu avāriju piedzīvoja Kevins Magnusens. “Haas” pilota mašīnai salūza aizmugurējais kreisais ritenis un viņš nesavaldīja auto pēc uzbraukšanas līkuma apmalei, kā rezultātā ar pamatīgu triecienu atsitās pret barjeru. Sportists izkāpa no kokpita un šķita neguvis savainojumus, bet viņa spēkrats bija ļoti cietis, turklāt arī aizdegās. Izdevību izmantoja Verstapens, veicot otro pitstopu un saglabājot vadību, bet sacensības tika apturētas. Pagāja visai ilgs laiks, līdz tika aizvesta avarējusī mašīna, novāktas atlūzas un salabotas bojātās barjeras. Piektajā vietā tobrīd atradās Rikjardo, sekoja Piastri, Rasels un Juki Cunoda.

Tika veikts atkārtots starts no vietas. Verstapens pārliecinoši noturēja pirmo vietu pār Leklēru, abiem startējot ar cietajām riepām, bet uz otro pozīciju mērķēja Hamiltons ar vidējā sastāva riepām, tomēr nesekmīgi. Saincs palika ceturtajā vietā, bet Rasels apdzina Piastri un Rikjardo un pacēlās uz piekto.

Vairākus apļus vajājis Leklēru, 40. apļa sākumā Hamiltons beidzot tika priekšā, nedaudz izbraucot zālienā un saceļot putekļus. Arī Rasels, tāpat kā viņa komandas biedrs, uz restartu bija saņēmuši vidējā sastāva riepas un mēģināja uzbrukt Saincam, taču nespēja īstenot mērķi. Tikmēr risinājās spraiga cīņa par septīto vietu, Cunoda centās apdzīt Piastri, taču izraisīja sadursmi un izslīdēja no trases.

Lando Noriss pēc neveiksmīgās kvalifikācijas bija pakāpies uz pirmo desmitnieku, bet atkārtotais starts nepadevās labs un tika zaudētas pozīcijas. Turpinājumā “McLaren” pilots bija ļoti ātrs, veica daudzas apdzīšanas, nonākot priekšā arī savam pāriniekam Piastri, tad 60. aplī apdzenot Rikjardo, bet dažus apļus pirms finiša tiekot priekšā arī Raselam un nonākot piektajā vietā.

Verstapens pārliecinoši aizbrauca pretī jau 16. uzvarai šosezon, kas ir jauns F1 rekords, un ceturtajai pēc kārtas, pārspējot finišā Hamiltonu par nepilnām 14 sekundēm. Leklērs vairs nespēja izrādīt Hamiltonam konkurenci un samierinājās ar trešo vietu, kamēr tālāk sekoja Saincs. Aiz Norisa finišēja Rasels, Rikjardo un Piastri, bet pēdējos punktus izcīnīja Alekss Albons un Estebans Okons.

Izstāšanos piedzīvoja abi “Aston Martin” piloti. Fernando Alonso bija tehniskas problēmas, bet Lenss Strols sadūrās ar Valteri Botasu, kad mēģināja veikt neveiksmīgu apdzīšanas manevru.

Līdz F1 sezonas beigām šobrīd atlikuši vēl trīs posmi, kas notiks novembrī. Nākamais pēc nedēļas norisināsies Brazīlijā.

Meksikas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums pēc 19. posma: