“Mercedes” galvenais tehniskais darbinieks Maiks Eliots ir pametis F1 komandu, šodien paziņoja Vācijas autoražotājs.

Pēc nostrādātiem gadiem “McLaren”, “Renault” un “Lotus” komandās, “Mercedes” vadošo tehnisko darbinieku pulkam Eliots pievienojās 2012. gadā. Sākotnēji viņš ieņēma aerodinamikas nodaļas vadītāja posteni, tad 2017. gadā kļuva par tehnoloģiju direktoru, bet 2021. gadā – par tehnisko direktoru. Šogad viņš apmainījās amatiem ar Džeimsu Elisonu, kļūstot par galveno tehnisko darbinieku.

Eliots spēlēja vienu no galvenajām lomām “Mercedes” milzīgajos panākumos, kas aizsākās līdz ar turbo hibrīdu ēru 2014. gadā. Šajā laikā Luiss Hamiltons izcīnīja sešus F1 čempiona titulus, vienu arī Niko Rosbergs, savukārt komanda astoņas reizes uzvarēja Konstruktoru kausa kopvērtējumā.

Eliota līgums beidzas šī gada izskaņā, tāpēc viņš izlēmis, ka tagad ir īstais laiks aiziet no komandas. Par savu lēmumu viņš komandu informēja pirmdienas vakarā un tagad, visticamāk, dosies apmaksātā atvaļinājumā, līdz varēs uzsākt citu darbu.

Kā iemeslu šim lēmumam Eliots min vēlmi atpūsties no intensīvā darba, kas valda F1 čempionātā. Tajā viņš nostrādājis jau 23 gadus.