Estebans Okons atzinis, ka Fernando Alonso ir pilnībā vainojams Sanpaulu GP sprinta kvalifikācijā notikušajā avārijā, noliedzot, ka pats būtu zaudējis kontroli pār savu sacīkšu auto.

“Alpine” pilots tikko bija uzsācis izšķirošo apli SQ1 sesijā, kad trešajā līkumā bija jāapsteidz bremzēšanas aplī esošā “Aston Martin” formula. Lai gan Alonso redzēja tuvojošos sāncensi un laida viņu garām, Okona auto uz līkuma apmales nedaudz izslīdēja, kam sekoja sadursme.

“Es vēl neesmu noskatījies atkārtojumus, bet kāds man teica, ka viņš nedaudz zaudēja kontroli pār mašīnu,” uzreiz pēc notikušā žurnālistiem sacīja Alonso. “Šī bija viena no tām situācijām, kad atrados nepareizajā laikā, nepareizajā vietā.”

Tikmēr Okons ir pilns pārliecības, ka tieši divkārtējais F1 čempions vainojams negadījumā.

“Tā bija liela avārija,” atzina Okons. “Trieciens bija spēcīgs. Jūtu nelielus sasitumus, bet tā tas vienmēr ir šādos gadījumos, un mēs startēsim sacīkstē. Grūti ir to norīt, jo šajā aplī gāju uz rezultāta uzlabošanu, lai tiktu nākamajā kārtā. Bet tad ceļā patrāpījās Fernando. Dzirdēju, cilvēki runā, ka zaudēju kontroli pār auto, bet tā nav taisnība. Mēs visi tur veicām savas korekcijas, arī Lando Noriss savā ātrajā aplī rīkojās līdzīgi un izbrauca tur plašāk. Fernando stūrēja pa kreisi līkuma vidū un neatstāja pietiekami vietas, un notika sadursme. Viņš mēģināja noliegt visus argumentus, teica, ka atstājis pietiekoši vietas. Bet realitāte ir tāda, ka, ja Fernando neatrastos man labajā pusē, mēs nebūtu sadūrušies.”

Tiesneši negadījumu izmeklēja, bet nevienu par pilotiem par vainīgu neatzina.