Pirmo starta vietu šovakar gaidāmajai F1 sprinta sacīkstei Brazīlijā izcīnījis “McLaren” komandas pilots Lando Noriss, kuram ar 0.061 sekundes pārsvaru izdevās uzveikt trīskārtējo pasaules čempionu Maksu Verstapenu.

Pirmās kvalifikācijas kārtas izskaņā sadursmi piedzīvoja Estebans Okons un Fernando Alonso. “Alpine” pilots Okons veica lidojošo apli, kamēr “Aston Martin” pārstāvis Alonso tobrīd neatradās ātrajā aplī. Abi trasi nespēja sadalīt, Okons, pēc nelielas saslīdēšanas uz trases apmales, ar labo mašīnas pusi aizķēra sāncensi un sekoja avārija. Alonso turpināja ceļu uz boksiem ar cauru priekšējo riepu, taču arī viņa spēkrats bija cietis.

Tika izkārti sarkanie karogi, bet līdz laika atskaites beigām bija atlikusi tikai aptuveni pusminūte, līdz ar ko sesija atsākta netika.

Okons kvalifikāciju noslēdza kā pirmais no tiem pilotiem, kuri cīņu otrajā kārtā nevarēja turpināt. Tāpat tālāk netika Lenss Strols, kurš galvenajai sacīkstei piektdien kvalificējās ar augsto trešo rezultātu, kā arī Guanju Žou, Alekss Albons un Logans Sardžents. Labāko laiku bija paguvis sasniegt Karloss Saincs, kuram sekoja Noriss un Luiss Hamiltons.

Otrajā kārtā kvalifikāciju pabeidza Kevins Magnusens, Niko Hilkenbergs, Pjērs Gazlī un Valteri Botass, bet trasē neizbrauca Alonso, kura mašīna boksos tika aktīvi remontēta. Šoreiz ātrākais rezultāts Norisam, aiz kura ierindojās Serhio Peress un Verstapens.

Trešajā kvalifikācijas kārtā ar rezultātu 1:10.622 ātrākais bija un pirmo starta vietu šī vakara sacensībām izcīnīja Noriss, kurš ar 0.061 sekundes pārsvaru uzveica Verstapenu. Peress un Džordžs Rasels ierindojās nākamajās pozīcijās, bet trešo starta rindu nodrošināja Luiss Hamiltons un Juki Cunoda.

“Ferrari” komanda šoreiz par vadošajām vietām necīnījās – Šarls Leklērs palika septītais, bet Karloss Saincs bija devītais ātrākais. Astotajā vietā Daniels Rikjardo, bet desmitais bija Oskars Piastri.

Šovakar plkst. 20:30 startēs sprinta sacīkste, savukārt “Grand Prix” sacensības, kam starta vietas tika noteiktas piektdien aizvadītajā kvalifikācijā, tiks aizvadītas svētdien.

Sanpaulu GP sprinta kvalifikācija: