Džordžs Rasels, Estebans Okons un Pjērs Gazlī saņēmuši divu starta vietu sodus uz svētdien gaidāmo Brazīlijas F1 sacīksti, jo piektdien notikušajā kvalifikācijā patraucēja konkurentiem boksu celiņā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Rasels lēni pārvietojās šaurajā boksu celiņa izejā, lai izveidotu atstatumu līdz priekšā esošajām mašīnām. Tādā veidā viņš patraucēja Gazlī, kurš par šo situāciju arī pasūdzējās pa radio.

Pēc tam, kad Mehiko trasē vairāki piloti tāda paša iemesla dēļ pilnībā bloķēja kustību boksu celiņā, uz šo posmu tika noteikti papildus nosacījumi, lai tamlīdzīgas situācijas neatkārtotos. Pilotiem tika atļauts pārvietoties lēnāk, taču tika uzsvērts, ka tādā gadījumā jāturas iespējami tālāk pa kreisi, lai aizmugurē braucošajiem būtu iespēja apsteigt.

Tiesneši secināja, ka Rasels nav ievērojis šos nosacījumus, tādēļ piešķīra viņam divu starta vietu sodu. “Mercedes” pilots, kurš Interlagosas trasē pirms gada izcīnīja savu pirmo uzvaru, šoreiz svētdienas “Grand Prix” sacīksti līdz ar to uzsāks no astotās pozīcijas.

Tajā pašā laikā tiesneši konstatēja, ka arī aiz viņa braucošie “Alpine” piloti Gazlī un Okons veikuši tādu pašu pārkāpumu, traucējot Serhio Peresam. Arī viņi abi saņēmuši divu starta vietu sodu, kas viņus atmet uz 14. un 15. pozīciju.

Kvalifikācijas oficiālais video apskats >>

Sanpaulu GP starta kārtība: