Brazīlijas F1 posma kvalifikācijā uzvaru guvis “Red Bull” pilots Makss Verstapens, kurš paspēja uzrādīt labāko rezultātu, pirms Interlagosas trasē sākās spēcīgs lietus. No pirmās rindas kopā ar viņu svētdien startēs Šarls Leklērs no “Ferrari” vienības.

Šajā posmā tiek aizvadīta sprinta formāta nedēļas nogale, kas nozīmē, ka jau šodien notika kvalifikācija, kurā tika noteiktas starta vietas svētdienas gaidāmajai galvenajai sacīkstei. Pirms tam braucējiem un komandām bija tikai viens stundu garš treniņš, kurā sagatavoties gaidāmajām cīņām.

Pirmā kvalifikācijas kārta aizritēja sausā trasē, taču pēdējās minūtēs jau bija manāmas pirmās lietus lāses. Tālāk netika Juki Cunoda, Daniels Rikjardo, kurš iepriekšējā posmā Meksikā startēja ceturtais, Valteri Botass, Logans Sardžents un Guanju Žou. Ātrākais bija pērnā gada Brazīlijas posma uzvarētājs Džordžs Rasels, kuram sekoja Verstapens un Leklērs.

Kamēr lietus vēl nebija sācies, piloti otrajā kvalifikācijas daļā steidza iespējami ātrāk veikt kādu apli pa sausu trasi. Līdz laika atskaites beigām nokrišņi gan tā arī nesākās. Aiz vadošā desmitnieka palika un otrajā kārtā cīņu noslēdza Niko Hilkenbergs, Estebans Okons, Pjērs Gazlī, Kevins Magnusens un Alekss Albons. Ātrākais laiks šoreiz Lando Norisam, kuram sekoja Verstapens un Serhio Peress.

Draudīgi lietus mākoņi tuvojās, tomēr arī izšķirošo cīņu braucēji varēja uzsākt ar sausā laika riepām un nekavējās doties trasē, tiklīdz sākās laika atskaite. Pilotiem izdevās veikt pa vienam ātrajam aplim, pirms lietus beidzot lika par sevi manīt. Lielisks rezultāts padevās Verstapenam, kurš ar laiku 1:10.727 kļuva par kvalifikācijas uzvarētāju.

Otrajā vietā ierindojās Leklērs, kurš viņam zaudēja 0.294 sekundes, bet pārsteigumu sarūpēja “Aston Martin” komanda – Lenss Strols un Fernando Alonso ieņēma trešo un ceturto vietu. Trešo starta rindu izcīnījuši “Mercedes” pārstāvji Luiss Hamiltons un Rasels, tālāk sekoja Noriss un Karloss Saincs. Oskars Piastri trešajā sektorā saslīdēja, izraisot dzeltenos karogus, kas savukārt patraucēja Serhio Peresam.

Četras minūtes pirms laika atskaites beigām tika izkārti sarkanie karogi lietus dēļ, uzreiz arī kļuva zināms, ka kvalifikācija netiks atsākta.

Sestdien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika sāksies sprinta kvalifikācija, bet plkst. 20:30 sāksies sprinta sacīkste. “Grand Prix” sacensību sākums svētdien plkst. 19:00.

Sanpaulu GP kvalifikācija:

F1 kopvērtējums pirms 20. posma: