Amerikāņu komanda “Haas” šajā nedēļas nogalē Lasvegasā startēs ar divu dažādu specifikāciju mašīnām, jo Niko Hilkenbergs izvēlējies neizmantot uzlaboto spēkrata versiju.

Šādu lēmumu “Haas” nav pieņēmusi, lai varētu salīdzināt datus, bet gan tā ir sportistu pašu izvēle. Hilkenbergs jau pēc Mehiko posma pauda uzskatu, ka šajā trasē būtu bijis labāk startēt bez Ostinā ieviestajiem uzlabojumiem.

“Ja vecajai mašīnai vispār bija kaut kas labs, tad tā bija vairāk vai mazāk konkurētspējīga pie lēnāka ātruma,” toreiz sacīja “Haas” pilots. “Un šajā trasē pavisam noteikti lēnāks ātrums ir dominējošais. Ir sajūta, ka ar vecās specifikācijas mašīnu šeit būtu bijis labāk startēt.”

Uzlabotais auto acīm redzami ļauj cīnīties par augstākām pozīcijām kvalifikācijās, taču sacīkstēs mašīna ir nesaudzīga pret riepām, kas Meksikā Hilkenbergam lika izkrist ārpus pirmā desmitnieka.

“Galvenais iemesls – Niko juta, ka vecā mašīnas versija viņam ir labāk piemērota, kamēr Kevina nostāja ir pretēja,” lēmumu Lasvegasā startēt ar dažādu specifikāciju formulām komentē komandas vadītājs Ginters Steiners. “Nolēmām dot viņiem to, ko viņi vēlas. Ir atlikuši divi posmi, un mums nav ko zaudēt, tāpēc mēģināsim darīt visu iespējamo. Mēs varam runāt par datu iegūšanu, bet datu mums jau ir pietiekami. Lēmums ir bāzēts uz pilotu vēlmi, kas kuram no viņiem patīk labāk. Viņi tādā veidā ir nostādīti komfortablā situācijā, un tādā veidā ir iespējami laimīgāki ar mašīnu, ko dabū.”

“Haas” komanda Konstruktoru kausā ierindojas pēdējā vietā, bet tikai četrus punktus atpaliek no devītajā pozīcijā esošās “AlphaTauri” vienības.

F1 kopvērtējums pirms Lasvegasas posma: