“Ferrari” komandas piloti Šarls Leklērs un Karloss Saincs izcīnījuši pārliecinošu dubultuzvaru kvalifikācijā jaunajā Lasvegasas ielu trasē. Tomēr, tā kā Saincs saņēmis starta vietu sodu, blakus Leklēram svētdien sacensībās stāsies “Red Bull” braucējs Makss Verstapens.

Q1: Jau sākumā izkrīt “McLaren” piloti

Jau pirmajā kvalifikācijas kārtā no turpmākās cīņas izkrita “McLaren” piloti, kas iepriekšējos posmos bija demonstrējuši ļoti labu sniegumu. Lando Noriss palika kā pirmais, kurš netika tālāk, ieņemot 16. pozīciju, bet Oskars Piastri palika priekšpēdējā, 19. vietā. Tālāk netika arī Estebans Okons, Guanju Žou un Juki Cunoda, kurš pēc iebraukšanas boksos neslēpa savas dusmas par palikšanu pēdējā vietā. Ātrākie bija Leklērs, Saincs un Džordžs Rasels.

Tikmēr Verstapens, kurš bija uzrādījis ceturto rezultātu, trasē saķērās ar Estebanu Okonu, tik tikko abiem izvairoties no sadursmes. “Red Bull” pilots agresīvi apsteidza “Alpine” formulu, bet Okons ar to nebija mierā un steidza atgriezties sāncensim priekšā, pa radio atzīsto, ka “Verstapens brauc kā jukušais”. “Kas par idiotu,” skanēja čempiona komentārs.

Q2: Tālāk netiek Hamiltons un Peress

Ne bez pārsteigumiem noslēdzās otrā kvalifikācijas daļa, jo aiz pirmā desmitnieka palika Luiss Hamiltons un Serhio Peress, kuriem pietrūka pavisam nedaudz, lai tiktu pie iespējas sacensties izšķirošajā cīņā. “Mercedes” pilotu no “Top 10” šķīra vien 0.028 sekundes, un Hamiltons atzina, ka nav spējis apli nobraukt ātrāk. “Red Bull” pārstāvim pietrūka 0.046 sekundes. Aiz viņiem ierindojās Niko Hilkenbergs, Lenss Strols un Daniels Rikjardo. Ātrāko pilotu izkārtojums atkal tāds pats – Leklērs, Saincs, Rasels.

Q3: “Ferrari” komanda neapturama

Pēc pirmajiem veiktajiem apļiem trešajā kārtā atkal vadībā bija “Ferrari” braucēji. Leklērs ar rezultātu 1:33.021 bija līderis, bet tuvākie sekotāji zaudēja pavisam nedaudz. Saincs atpalika 0.022 sekundes, bet Verstapens bija trešais, 0.083 sekundes aiz līdera. Tālāk sekoja Fernando Alonso, Rasels un Pjērs Gazlī.

Izšķirošajā mēģinājumā Leklērs uzlaboja savu laiku līdz 1:32.726, ar ko bija pietiekami, lai trešo reizi pēdējo četru posmu laikā izcīnītu pirmo starta vietu uz svētdienas sacīksti. Arī Saincs bija ļoti ātrs, piekāpjoties komandas biedram par tikai 0.044 sekundēm, taču jāatceras, ka viņam piešķirts desmit starta vietu sods. Verstapens savu rezultātu neuzlaboja, zaudēja uzvarētājam nepilnas 0.4 sekundes, bet rīt varēs startēt no pirmās rindas.

Aiz pirmā trijnieka sekoja “Mercedes” pilots Rasels, tālāk ierindojās Gazlī un Alekss Albons, kurš trešajā treniņā avarēja. Ar augsto septīto vietu vietējos fanus iepriecināja amerikānis Logans Sardžents, kurš kvalifikācijā Lasvegasā demonstrēja sev neierasti labu veikumu. Pirmo desmitnieku noslēdza Valteri Botass, Kevins Magnusens un Alonso.

Sacensības sāksies svētdien plkst. 8:00 no rīta pēc Latvijas laika.

Lasvegasas GP kvalifikācija:

Starta kārtība:

F1 kopvērtējums pirms Lasvegasas GP: