“Red Bull” pilots Makss Verstapens Lasvegasas GP izcīņā piedzīvoja problēmas ar riepām, saņēma sodu un sadūrās ar vienu no sāncenšiem, taču holandietim tas nepatraucēja izcīnīt kārtējo uzvaru. Otrais finišēja Šarls Leklērs, kurš pēdējā aplī atkaroja pozīciju Serhio Peresam.

Jau pirmajā līkumā Verstapens izspieda Leklēru tālu ārmalā, abi izbrauca no trases, kā rezultātā “Red Bull” pilots pārņēma līderpozīciju. Tuvu nonāca Džordžs Rasels, taču saglabāja trešo pozīciju. Tālāk sekoja Pjērs Gazlī, Alekss Albons un mājinieks Logans Sardžents.

Turpat pirmajā līkumā notika vairākas sadursmes. Pārāk optimistisku apdzīšanas mēģinājumu mēģināja veikt Fernando Alonso, kā rezultātā saslīdēja. Nelielu kontaktu ar viņu piedzīvoja Valteri Botass, izvairīties nespēja arī Serhio Peress. Visi trīs pēc tam devās boksos. Citā incidentā turpat Karloss Saincs aizķēra Luisa Hamiltona aizmugurējo riteni un arī saslīdēja.

Virtuālās drošības mašīnas periods bija pavisam īss, un trešajā aplī sacīkste atsākās. Tomēr vien uz neilgu brīdi, jo avāriju piedzīvoja Lando Noriss. Viņa pilotētais “McLaren” saslīdēja un ietriecās barjerā, iespējams, plīsušas aizmugurējās riepas dēļ. Šoreiz trasē devās reālā drošības mašīna.

Pa to laiku tiesneši bija izmeklējuši Verstapena starta manevru un lēmuši, ka trīskārtējam F1 pasaules čempionam piemērojams piecu sekunžu sods. Tobrīd viņš jau bija vairākas sekundes attālinājies no Leklēra.

Tomēr Verstapenam bija sākušās problēmas ar riepām, 15. aplī Leklērs jau bija aiz viņa un nākamajā aplī jau pabrauca garām. “Red Bull” pilots uzreiz arī iebrauca pitstopā, kur izcieta arī piespriesto piecu sekunžu sodu. Tikmēr Peress bija veiksmīgi pratis izmantot jau veikto riepu maiņu, lai pēc drošības mašīnas perioda un citu braucēju pitstopiem nokļūtu starp līderiem.

21. aplī pitstopā devās līderis Leklērs, trasē atgriežoties pārliecinoši priekšā Verstapenam, un starp abiem tobrīd bija vairākas mašīnas, ieskaitot “Ferrari” piloti Saincu.

Verstapens bija ticis garām Saincam un uzbruka tobrīd ceturtajā vietā esošajam Raselam, bet abu starpā notika sadursme. Verstapens tika priekšā, abi turpināja braukšanu, bet pa gaisu aizlidoja atlūzas. Trasē devās drošības mašīna, ko izmantoja abi “Red Bull” piloti, lai veiktu otro riepu maiņu. Leklērs līdz ar to atgriezās vadībā, otrajā vietā iekārtojās Peress, tālāk tobrīd sekoja Gazlī un Oskars Piastri, bet Verstapens bija piektais.

Sacensībām atsākoties, Leklērs pārlecinoši noturēja pirmo vietu, Peress sākotnēji bija spiests aizsargāties no Gazlī, kuram savukārt pēc tam garām pabrauca Piastri, nonākot trešajā vietā. Verstapens dažu apļu laikā apdzina Gazlī, bet Peress pa to laiku neļāva atslābt līderim, braucot cieši aizmugurē. 32. aplī Peress veica apdzīšanu un nonāca priekšā Leklēram, pārņemot sacīkstes vadību. Verstapens tikmēr turpināja kāpt augstāk un apdzina Piastri, drīz vien nonākot aizmugurē arī abiem priekšā braucošajiem pilotiem.

Leklērs 35. aplī spēja atkarot pirmo vietu no Peresa, un apli vēlāk arī Verstapens aizbrauca garām komanda biedram trases garajā taisnē. Ilgu laiku čempionam nevajadzēja, lai noķertu Leklēru un 37. aplī arī veiktu apdzīšanu, atgriežoties vadībā pēc spraigajiem notikumiem, ko bija jāpiedzīvo pirms tam.

Septiņus apļus pirms finiša kļūdu bremzējot pieļāva Leklērs, izbrauca no trases un ar to bija pietiekami, lai Peress tiktu priekšā. Vien pēdējā aplī Leklērs saņēmās uz apdzīšanu, ko veiksmīgi īstenoja un finišēja otrais, liedzot “Red Bull” izcīnīt dubultuzvaru.

Pēdējā aplī ceturto vietu izrāva Rasels, taču “Mercedes” pilots bija saņēmis piecu sekunžu sodu par sadursmi ar Verstapenu, līdz ar ko rezultātos atkrīt uz astoto vietu. Ceturtā vieta pienākas Estebanam Okonam, piektā Lensam Strolam, bet aiz viņiem – Saincs un Hamiltons, kurš aizvadīja visai smagu sacīksti. Pirmo desmitnieku aiz Rasela noslēguši Alonso un Piastri, bet sacensību pirmo pusi lieliski aizvadījušie “Williams” piloti, kā arī Gazlī beigās palika bez punktiem.

F1 čempionāts noslēgsies pēc nedēļas Abū Dabī trasē.

Lasvegasas GP rezultāti:

F1 kopvērtējums: