Jau pirms kāda laika bija zināms par Fernando Alonso vēlmi piedalīties Lemānas 24 stundu sacensībās kopā ar šī brīža labāko F1 pilotu Maksu Verstapenu. Abi sportisti nesen pārrunājuši iespēju šo ieceri īstenot.

Verstapens savā karjerā Lemānā vēl nav startējis. Divreiz to darījis viņa tēvs Joss, pirmajā piegājienā 2008. gadā pat izcīnot uzvaru LMP2 klasē. Alonso tikmēr Lemānas diennakts sacensībās piedalījies divreiz, gan 2018., gan 2019. gadā pārstāvot spēcīgo “Toyota” komandu un abas reizes uzvarot absolūtajā ieskaitē. Toreiz spānis arī kļuva par visas FIA WEC sezonas pasaules čempionu.

Verstapens pirms dažām dienām piedalījās ikgadējā “Honda Thanks Day” pasākumā Japānā, un viņam tika uzdots līdzjutēju jautājums, vai trīskārtējais F1 čempions nav domājis nākotnē startēt “IndyCar” seriālā. Viņš atzina, ka tuvākajā laikā šīs autosacīkstes nav viņa plānos, taču sportists apsver iespēju startēt Lemānā.

“Es noteikti gribu izmēģināt “MotoGP” motociklu,” sacīja Verstapens. “Tāpat man patīk “Super GT” mašīnas. Pagājušajā gadā vienu no tām izmēģināju, kas bija ļoti lieliski. Arī “Super Formula” mašīnas ir lieliskas. Tās ir nākamās ātrākās formulas aiz F1. Un tās izskatās lieliski. Bet es noteikti gribu startēt Lemānā. Esmu šīs sacīkstes apmeklējis, kad mans tēvs tajās piedalījās. Izturības sacensībās atmosfēra ir apbrīnojama. Tik daudz cilvēku, braukšana pa nakti, saullēktā. Manuprāt, tas ir ļoti forši.”

Verstapens neslēpj, ka ar F1 pieredzējušāko pilotu Alonso runā par iespēju startēt vienas komandas sastāvā.

“Es runāju ar Fernando par to,” atklāj “Red Bull” vienības pilots. “Viņš teica, ka vēlreiz startētu Lemānā tikai tad, ja tas būtu kopā ar mani. Biju pārsteigts, man tas šķita tiešām forši. Vienīgā lieta, Lemānā nav noteikts nekas tāds kā braucēja minimālais svars. Esmu diezgan smags, tāpēc man jāatrod viegli komandas biedri, lai to kompensētu. Bet Fernando ir diezgan viegls, līdz ar to tas varētu izdoties. Bet ir jāatrod vēl trešais, tāpēc būs jāpalūkojas apkārt.”