“Red Bull” un “AlphaTauri” komandas nākamgad plāno ciešāku sadarbību, kas konkurentiem raisījis bažas.

“AlphaTauri” vienība nākamgad startēs ar jaunu identitāti un, visticamāk, tiks pārsaukta par “Racing Bulls”. Tikmēr tās izpilddirektors Pīters Baijers paziņojis, ka savas piekares radīšana uz šo sezonu bijusi kļūda, un zināms, ka nākamgad komanda no “Red Bull” iegādāsies visas iespējamās komponentes, cik vien to atļauj F1 noteikumi.

Sezonas sākumā “AlphaTauri” bija viena no lēnākajām komandām, bet pēc tam AT04 modeli spēja padarīt ātrāku, uzlabojot mašīnas grīdu. Savukārt sākot ar Singapūras posmu tā sāka lietot “Red Bull RB19” aizmugurējo piekari, kas spēkratu padarīja krietni stabilāku, kā arī uzlabotā grīda deva labāku efektu. Daniels Rikjardo un Juki Cunoda nodrošināja vienībai astoto vietu Konstruktoru kausā, vien par trim punktiem piekāpjoties “Williams”.

“Sākotnējais plāns iet savu ceļu ar šīm būtiski svarīgajām komponentēm, tā vienkārši bija kļūda,” skaidro Baijers. “Un cilvēki, kas pieņēma šādu lēmumu, vairs pie mums nestrādā. Inženieriem vienmēr būs lērums argumentu, kāpēc jādara noteiktas lietas. Tomēr, manuprāt, visi padokā saprata, ka ar jaunajām noteikumu izmaiņām un jauno piespiedējspēka modeli, kas tik ļoti atkarīgs no grīdas, piekare ir otrā svarīgākā lieta. Vispirms ir grīda un tad piekare. Ja šīs abas lietas kopā nestrādā, vari nemaz nebraukt ārā no boksiem.”

Tehniskais direktors Džodijs Egintons apstiprina, ka nākamā gada “AlphaTauri” modelim gan priekšējā, gan aizmugurējā piekare tiks ņemta no dominējošās 2023. gada “Red Bull” mašīnas. Konkurenti par ciešo sadarbību jau ceļ trauksmes zvanus.

“Mums ir bažas par “AlphaTauri” un “Red Bull” savienību,” saka “McLaren” izpilddirektors Zaks Brauns. “Domāju, ka šī lieta uz nākotni ir jāpārskata. Čempionātam jāiet tādā virzienā, ka visas komandas ir pilnībā neatkarīgas. Šīs ir divas komandas, kurām ir vieni īpašnieki, un šeit tas nebūtu vajadzīgs. Daudzējādā ziņā tas var dot priekšrocības arī “Red Bull”. Ir iemesls, kāpēc daudzi cilvēki no Itālijas pārceļas uz turieni.”