“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs uzskata, ka Maksa Verstapena dominēšana 2023. gada sezonā nav ietekmējusi F1 čempionāta popularitāti, bet konkurentus mudina savu darbu vienkārši darīt labāk.

Jau par trīskārtēju F1 čempionu kļuvušais Verstapens uzvarēja 19 posmos no 22. Viņa pārstāvētā “Red Bull” komanda pirmajā vietā nefinišēja tikai vienā “Grand Prix” sacīkstē, kad Singapūrā to spēja paveikt “Ferrari”. Tikmēr Konstruktoru kausā “Red Bull” triumfēja ar graujošu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju “Mercedes”, kas šogad palika bez nevienas uzvaras.

“Mercedes” vadītājs uzskata, ka Verstapena un “Red Bull” dominēšanas dēļ F1 čempionāta popularitāte nav kritusies: “Skaitļi, ko redzam, ir iespaidīgi. Mēs augam sociālajos medijos un redzam, ka biļetes uz sacīkstēm tiek izpārdotas. Patiesībā visu nosaka skatāmība. Ja tā nav laba, līdzjutēju mums sekos mazāk. Uzvar tas, kurš izdara vislabāko darbu. Un, ja kāds savu darbu izdara daudz labāk nekā visi citi, tad uzvar 19 sacīkstēs. Tāpēc mums un “Ferrari” un visām pārējām komandām savs darbs jāizdara labāk, lai spētu konkurēt ar “Red Bull”. Citādā veidā nekas nav maināms. Daudzus gadus cilvēki zināja, ka uzvarēs Luiss Hamiltons. Tāpēc tagad mums savs darbs jāizdara labāk, un es nevēlos gaidīt līdz 2026. gadam.”

Šī bija pirmā sezona kopš 2011. gada, kad “Mercedes” neizdevās uzvarēt nevienā posmā. Hamiltons tikmēr nevienā posmā nav uzvarējis jau otro sezonu pēc kārtas. Tomēr Volfs ir pozitīvi noskaņots par komandas nākotni.

“Man ir ilgtermiņa skatījums,” viņš saka. “Rūpnīcā mums ir izkārtne, kas parāda visus pasaules čempionu titulus kopš 1958. gada, ar visiem logo. Un tabula ir sastādīta līdz 2050. gadam. Šobrīd tur ir 27 tukši laukumi. Un es gribētu uz to palūkoties pēc 20 gadiem, lai redzētu tur daudz vairāk “Mercedes” zīmes. Man riebjas skatīties pagātnē, bet, ja paskatāmies pēdējo desmitgadi, tad Konstruktoru kausā esam bijuši otrie, pirmie, pirmie, pirmie, pirmie, pirmie, pirmie, pirmie, pirmie, trešie, otrie. Skatoties no šīs perspektīvas, varam teikt, ka ir labi. Skatoties no šī gada skatupunkta, bija viens pilots, kurš uzvarēja 19 sacīkstēs, un tas, protams, mums nav pietiekami labi.”