Šodien braucēju sastāvu nākamajai pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonai apstiprināja “M-Sport Ford” vienība. Līdz ar to zināmi visi braucēji, kas pārstāvēs vadošās klases “Rally1” rūpnīcu komandas. Būs arī svarīgas izmaiņas noteikumos un pirmo reizi posms Latvijā, par ko medijos jau daudz vēstīts.

Pilnīgi jauns sastāvs “M-Sport” nometnē

“M-Sport Ford” ir vienīgā no trim komandām, kas pilnībā mainījusi pamatsastāvu. Ots Tanaks pēc gada pārtraukuma devies atpakaļ uz “Hyundai”, bet Pjērs Luī Lubē, balstoties uz neoficiālām ziņām, nākošo sezonu gatavojas pavadīt WRC2 kategorijā, kur startēs ar jauno “Toyota GR Yaris Rally2” mašīnu. Tikmēr “Ford Fiesta Rally1” spēkratus pilotēs Adrijēns Furmo un Greguārs Munsters. Furmo jau iepriekš braucis ar “Rally1” auto, bet šogad sezonu pavadīja WRC2 kategorijā. Munsters tikmēr pirmās pāris debijas sacīkstes “Rally1” klasē veica šogad un sākotnēji tika ziņots, ka nākamsezon varētu aizvadīt atsevišķus posmus. Tomēr viņi abi veiks pilnu sezonu.

Tanaks atgriežas “Hyundai”

“Hyundai” nometnē lielākie jaunumi ir igauņu pilota Ota Tanaka atgriešanās. Viņš startēs visos WRC posmos. Komandas biedrs būs ilggadējais komandas braucējs Tjerī Noivils. Savukārt daļēju sezonu aizvadīs Andreass Mikelsens, kurš atgriezies komandā pēc vairāku gadu pārtraukuma. Pēdējo trīs sezonu laikā norvēģis divreiz kļuva par WRC2 čempionu. “Hyundai” pilots Esapeka Lapi nākošgad vairs piedalīsies tikai daļā no posmiem, dalot mašīnu ar Mikelsenu un Daniju Sordo, kurš, pēc neoficiālas informācijas, varētu startēt tikai vienā vai dažos posmos. Zināms, ka Mikelsens koncentrēsies uz asfalta sacīkstēm, kamēr Lapi primārais uzdevums būs startēt grants posmos.

Čempions Rovanpera nestartēs pilnu sezonu

“Toyota” nometnē ar paziņojumu par nestartēšanu visos posmos daudzus šokēja pēdējo divu sezonu WRC čempions Kalle Rovanpera, kurš nolēmis “uzlādēt baterijas”, lai atgrieztos cīņā par titulu 2025. gadā. Tāpat nepilnu sezonu turpinās aizvadīt titulētais Sebastjēns Ožjē. Visos posmos brauks Elfins Evanss, kurš šogad kļuva par vicečempionu, un Takamoto Katsuta, kurš savukārt turpina attīstīt savas pilota prasmes un diez bai būtu pieskaitāms titula pretendentiem.

Jāpiebilst, ka uz atsevišķiem posmiem komandas varētu pieteikt arī citus braucējus, kā tas bijis jau līdz šim, sevišķi “M-Sport Ford” nometnē.

Pirmo reizi posms Latvijā

Nākamā WRC sezona startēs ar Montekarlo ralliju, kas notiks no 25. līdz 28. janvārim. Kopumā būs 13 posmi, un pirmo reizi pasaules čempionāta kalendārā iekļautas sacensības Latvijā. “Tet Rally Latvia” notiks no 18. līdz 21. jūlijam.

Jauna punktu skaitīšanas sistēma

Nesen arī kļuva zināms par izmaiņām punktu skaitīšanas sistēmā. Nākamgad jau pēc sestdienas ātrumposmiem tie tiks sadalīti ātrākajām ekipāžām pēc sistēmas 18-15-13-10-8-6-4-3-2-1, bet svētdien notiks atsevišķa cīņa, kuras iznākumā punkti tiks piešķirti pēc sistēmas 7-6-5-4-3-2-1. Ja ekipāža sestdienu būs noslēgusi starp desmit ātrākajām, bet svētdien nefinišēs, punkti tai posma summā netiks piešķirti. Joprojām papildus punkts varēs nopelnīt “Power Stage” ātrumposmā, kur darbosies sistēma 5-4-3-2-1.

Hibrīda sistēmas nebūs obligātas

Akceptēts arī, ka pasaules čempionātā drīkstēs piedalīties ar “Rally1” mašīnām bez hibrīda sistēmas, kas ievērojami samazinās izmaksas. Tiesa, neesošās hibrīda sistēmas svars būs jākompensē mākslīgā veidā, kā arī šie auto būs par aptuveni 100 zirgspēkiem mazjaudīgāki, un ar tiem nedrīkstēs sacensties par ražotāju ieskaites punktiem.