Šobrīd Rodrigo Varelas ekipāža cīnās par uzvaru Dakaras rallijā SSV klasē, taču komandas dalība sacensībās varēja nenotikt. Kuģim, kas uz Saūda Arābiju veda “Team BBR” sacīkšu bagiju, uzbruka pirāti.

Dakaras rallijā piedaloties pirmo reizi, brazīliešu pilots Varela pēc pirmā posma pat bija kļuvis par SSV klases līderi, bet pēc diviem posmiem ierindojas otrajā pozīcijā. Kopumā šajā klasē startē 36 ekipāžas.

Nācis no ģimenes, kas jau sen saistīta ar motoru sportu, Varela bija tuvu tam, lai tomēr nevarētu piepildīt sapni par debiju Dakarā. Ziemassvētku laikā viņš bija kopā ar saviem tuviniekiem Brazīlijā, kad saņēma ziņu, ka kravas kuģis, kas uz sacensībām ved komandas “Can-Am” bagiju, piedzīvojis hutiešu pirātu uzbrukumu. Kuģim izdevies aizbēgt no pirātiem, taču, lai to izdarītu, vajadzēja krietni mainīt kursu, kas savukārt ierašanos galamērķī paildzināja par 20 dienām.

Dalība Dakaras rallijā bija apdraudēta un pēdējā brīdī vajadzēja meklēt mašīnu, ar ko tomēr varētu stāties uz starta. Tāda tika atrasta Portugālē.

“Vienu “Can-Am” atradām Portugālē,” stāsta Rodrigo Varela. “Tā pieder braucējam, kas bija devies uz Brazīliju, lai kopā ar mums piedalītos “Rally dos Sertões” sacensībās. Taču steigā vēl bija jāpaspēj tai veikt modifikācijas un adaptāciju. Par laimi, viss nostrādāja un izgājām Dakaras tehnisko kontroli.”

Ar to visas problēmas nebija beigušās, stāsta Varela: “Mums aizvien nav visu nepieciešam rezerves daļu, kas nepieciešamas Dakaras rallijā, un tas prasa lielus remontdarbus. Lai to atrisinātu, paļaujamies uz citu komandu palīdzību. Dakara ir sacīkšu un piedzīvojumu sajaukums. Un tas padara solidaritāti par vienu no svarīgākajām iezīmēm. Cilvēki palīdz viens otram, kad vien var.”

Piemēram, uzreiz pēc ierašanās Saūda Arābijā komanda sāka meklēt strāvas ģeneratoru.

“Tā tas viss būs līdz pašām beigām,” atzīst Varela. “Jau ar precīzu plānu, kāds mums bija pirms incidenta, aizvadīt sacīkstes būtu bijis sarežģīti. Bet tieši tāda ir Dakara: tev katru dienu jāpārvar pašam sevi.”

SSV klases rezultāti pēc 2. posma: