Dakaras rallija sacensību trešajā posmā uzvaru izcīnīja “Toyota Gazoo Racing” komandas braucējs Lukass Moraess, bet pirmajā desmitniekā iekļuva lietuviešu Benedikta Vanaga un Vaidota Žalas pilotētās ekipāžas. Karloss Saincs pēc šī posma zaudējis vadību kopvērtējumā Jazīdam Al Radži.

Šodien Dakarā bija jāveic 733 kilometru posms no Al Duvadimi uz Al Salamiju. Sākumā bija jābrauc pa akmeņainu apvidu, vēlāk jau pa smilšu plašumiem, bet pēc tam pienāca laiks arī kāpām. Ātrumposms bija 438 kilometrus garš.

Distanci veicot virs četrām stundām, uzvaru automobiļu ieskaitē sasniedza brazīliešu pilota Lukasa Moraesa ekipāža, kam tikai deviņas sekundes zaudēja Matiass Ekstroms ar elektrisko “Audi”. Trešo vietu guva “Overdrive Toyota” pilots Jazīds Al Radži, atpaliekot vairāk par minūti. Vairāk par 20 minūtēm tikmēr zaudēja Sebastjēns Lēbs un Sets Kintero, kuri pēc otrā posma kopvērtējumā ieņēma trešo un ceturto vietu.

Karloss Saincs šodienas posmu noslēdza sestais un, lai gan zaudēja pavisam nedaudz, tagad atkāpies uz otro vietu kopvērtējumā, atrodoties 29 sekundes aiz jaunā līdera Al Radži. Mazāk par desmit minūtēm atpaliek Ekstroms un Moraess, kuri pacēlušies uz trešo un ceturto vietu. Pēdējo divu Dakaras ralliju uzvarētājs Nāsirs El Atija ir piektais, mazāk par 11 minūtēm aiz Saūda Arābijas pilota Al Radži.

Astotais šīs dienas posmā bija Benedikts Vanags, bet desmito vietu ieņēma Vaidots Žala. Pēc trim posmiem Žalas ekipāža ir desmitā arī kopvērtējumā, no Al Radži atpaliekot 26 minūtes. Vanags pašlaik atrodas 15. pozīcijā un līderim trīs posmos zaudējis 38 minūtes.

Pēc veiktiem 268 km trasē bija spiests atstāties pirmā posma uzvarētājs Giloms de Meviuss. Šodien viņš pazaudēja kopumā aptuveni pusstundu un kopvērtējumā no piektās vietas atkrita ārpus vadošā desmitnieka.

Motociklu ieskaitē ātrākais bija Pablo Kintanilla ar “Honda” motociklu, tomēr viņš bija izpelnījies sešu minūšu sodu, kas pirmajā vietā šodien ļāva ierindoties “KTM” rūpnīcas braucējam, pagājušā gada Dakaras rallija uzvarētājam Kevinam Benbavidesam. Nākamās trīs vietas ieņēma “Honda” vienības braucēji. Vairāk nekā minūti zaudēja Rikijs Brabeks, bet zem trim minūtēm atpalika Adrijēns van Beverens un Skailers Hovss. “Hero” pārstāvis Ross Brančs ieņēma piekto vietu un noturējis vadību kopvērtējumā, tagad par trim minūtēm apsteidzot Hosē Ignasio Korneho no “Honda” un par piecām minūtēm – komandas biedru Brabeku.

360. kilometrā krita “Hero” braucējs Sebastians Bilers, kurš vēl otrajā posmā bija izcīnījis ceturto vietu. Tobijs Praiss un Hovss apstājās, lai palīdzētu, cietušais sūdzējās par muguras sāpēm un tika nogādāts slimnīcā. Otro dienu pēc kārtas tehniskas problēmas ar savu “Kove” motociklu piedzīvoja Meisons Kleins. Jāpiebilst, ka ar šo motociklu pirms sacīkstēm pat netika pagūts veikts pienācīgus testus. Tikmēr cīņa par uzvaru beigusies Semam Sanderlendam. Pirms trešā posma viņš kopvērtējumā bija septītais, bet jau šodienas ātrumposma sākumā piedzīvoja tehniskas problēmas, zaudējot vairākas stundas.

“Loprais Praga” komandas braucējs Alešs Lopraiss uzvarēja smago mašīnu klasē, par četrām ar pusi minūtēm pāraspējot Martinu Maciku, bet 16 minūtes zaudēja un trešo vietu guva Januss van Kasterens. Līdz ar to Van Kasterens zaudējis vadību kopvērtējumā, kur Lopraiss tagad kļuvis par jauno līderi ar trīs minūšu pārsvaru. Trešajā vietā esošais Maciks zaudē 13 ar pusi minūtes.

“Challenger” ieskaitē šodienas posmā uzvarēja Mičels Gatrijs, bet vairāk kā minūti viņam zaudēja kopvērtējuma līderis Eriks Gočals. Pēc trim posmiem Erikam Gočalam nepinu 16 minūšu pārsvars pār Mareku Gočalu, bet Gatrijs ir trešais, zaudējot otrās pozīcijas īpašniekam vien deviņas sekundes. Lietuvietis Roks Baciuška šodien finišēja 11. vietā, bet kopvērtējumā ir desmitais.

Tikmēr SSV klasē ātrākais bija Jasirs Seaidans, bet četras minūtes no viņa atpalika Žoao Fereira. Džerards Faress finišēja trešais, bet kopvērtējumā ir līderis, par 15 minūtēm pārspējot Saru Praisu.

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 3. posma auto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 3. posma moto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 3. posma smago auto klasē:

Visi rezultāti >>