Franču autosportists Sebastjēns Lēbs sasniedza ātrāko rezultātu Dakaras rallija ceturtajā posmā automobiļu klasē, kamēr kopvērtējuma vadību nosargāja Jazīds Al Radži. Motociklu klasē ātrākais šodien bija Hosē Ignasio Korneho, kurš tagad kļuvis arī par jauno līderi kopvērtējumā.

Otrdien dalībniekiem bija jāmēro kopumā 631 km gara distance no Al Salamijas uz Al Hofufu, tostarp jāaizvada 299 km garš ātrumposms. Lēbs par līderi kļuva pēdējos 100 kilometros, kad pārspēja Al Radži un Nāsira El Atijas ekipāžas. Finišā abi sāncenši atpalika vairāk nekā minūti.

Lēbam šī ir 24. uzvara Dakaras ātrumposmos un kopvērtējumā tas viņam ļāvis pakāpties uz sesto pozīciju. Pirmajā posmā “Prodrive” rūpnīcas braucējs zaudēja laiku plīsušu riepu un bojātas stūres iekārtas dēļ, tāpat arī trešajā posmā tika zaudēts laiks cauru riepu dēļ. Kopvērtējumā aizvien līderis Al Radži no “Overdrive Toyota” komandas, kuram četru ar pusi minūšu pārsvars pār “Audi” braucēju Karlosu Sainsu. Al Atija, kurš nesen pievienojās “Prodrive” nometnei, tagad pacēlies jau uz trešo vietu un ir 11 minūtes aiz līdera.

Tehniskas problēmas šodien piedzīvoja “Toyota” rūpnīcas braucēja Seta Kintero ekipāža, kas līdz ar to var atvadīties no cerībām uz augstāk vietām.

Tikmēr vēl viens labs posms ar “X-Raid Mini” atbalstu startējošajam Vaidotam Žalam. Lietuviešu pilota ekipāža ceturtajā posmā uzrādīja astoto rezultātu, bet kopvērtējumā pakāpusies jau uz devīto vietu. Viņa tautietis Benedikts Vanags zaudēja vairāk par pusstundu un palika vien 31. pozīcijā, savukārt kopvērtējumā ierindojas 14. vietā.

“Honda” komandas braucēji guva pirmās divas vietas motociklu vērtējumā – uzvaru sasniedza Hosē Ignasio Korneho, trīs minūtes zaudēja Rikijs Brabeks, bet vēl nedaudz atpalika Kevins Benavidess no “KTM” nometnes. Ross Brančs bija ceturtais ātrākais, bet kopvērtējumā “Hero” pārstāvis tagad atkāpies uz otro vietu, kamēr vairāk kā minūti priekšā viņam nonācis Korneho. Brabeks ir trešais, nepilnas piecas minūtes aiz līdera.

Kvadriciklu klasē Manuels Anduhars ar pusminūtes pārsvaru uzveica Aleksandru Žirū, bet ceturto vietu ieņēma lietuvietis Laisvids Kancius. Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Manuels Varga bija spiests apstāties trasē, šodien pazaudējot 47 minūtes un arī pirmo pozīciju. Tagad vadībā nonācis Anduhars, kuram 21 minūtes pārsvars pār iepriekšējo divu Dakaras ralliju uzvarētāju Žirū. Kancius atrodas piektajā vietā.

“Challenger” klasē dominēja Gočalu ģimene. Eriks Gočals ieņēma pirmo vietu, bet viņam sekoja Mihala Gočala un Mareka Gočala ekipāžas. Lietuvas sportists Roks Baciuška bija astotais ātrākais. Kopvērtējumā Erikam Gočalam nepilnas 31 minūtes pārsvars pār Mareku Gočalu, bet Baciuška pašlaik desmitais.

Žoao Fereira bija nepilnas trīs minūtes ātrāks par Jasiru Seaidanu SSV klasē. Vadībā kopvērtējumā pēc četriem posmiem aizvien Džerards Faress, kuram 14 minūtes zaudē Herome de Sadelērs, kamēr 17 minūtes atpaliek Rodrigo Varela.

Januss van Kasterens atguvis līderpozīciju smago mašīnu vērtējumā. Šodienas posmā “De Rooy Iveco” komandas braucējs guva uzvaru, bet zem desmit minūtēm viņam zaudēja gan Mičels van den Brinks, gan Alešs Lopraiss. Kopvērtējumā Lopraiss atkritis atpakaļ uz otro vietu un zaudē piecas minūtes, bet trešais ir Martins Maciks, atpaliekot jau 45 minūtes. Tehnisku problēmu dēļ jau trešajā posmā izstājās lietuvieša Vaidota Paškeviča pilotētā ekipāža, kas pirms tam cīnījās par vietām pirmajā desmitniekā.

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 4. posma auto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 4. posma moto klasē:

Dakaras rallija kopvērtējums pēc 4. posma smago auto klasē:

Visi rezultāti >>