Februārī Tomass Štolcermanis piedalīsies Apvienoto Arābu Emirātu F4 čempionāta noslēdzošajos divos posmos, kas tiks aizvadīti Abū Dabī un Dubaijas trasēs.

Štolcermanis būs viens no pilotiem, kas pārstāvēs itāļu komandu “Prema Racing”. Tās sastāvā brauks arī Doriane Pina un Rašids Al Daheri. Tāpat ar “Prema Racing” tehnisko atbalstu startēs “Mumbai Falcons Racing” komanda, kurā brauks tādi jaunie talanti kā Kīns Nakamura Berta, Fredijs Sleiters, Alekss Pauvels un Dions Govda.

“Sezona mums atkal sāksies agri,” stāsta “Prema Racing” komandas vadītājs Renē Rosins. “Lai gan tas ir liels izaicinājums, tik agri startēt ar tik daudzām mašīnām, dalība šajos augstās kvalitātes ziemas čempionātos vienmēr ir svarīgs solis pirms vasaras sezonas.”

AAE F4 čempionātā būs kopumā pieci posmi, katrā pa trim sacīkstēm. Pirmais no tiem notiks jau šajā nedēļas nogalē, bet Štolcermanis startēs 10. un 11. februārī Abū Dabī, kā arī 17. un 18. februārī Dubaijā.

AAE F4 čempionāta sacensības:

Iepriekš ar panākumiem piedalījies kartinga sacensībās, formulu kategorijā Štolcermanis debitēja novembra beigās. Toreiz Sepangas trasē piedalījās Dienvidaustrumāzijas F4 seriāla priekšpēdējā posmā. Sacensībās, kas sastāvēja no trim braucieniem, tika piedzīvots stabils progress – sestā, ceturtā un trešā vieta. Arī toreiz latviešu pilots pārstāvēja “Prema Racing” komandu. Pēdējos divus gadus Štolcermanis arī piedalījies “Ferrari Driver Academy” skautu nometnē.

Iepriekšējā sezonā par AAE F4 čempionu kļuva “Mumbai Falcons Racing Limited” pilots Džeimss Vartons, kurš vēl pērn ietilpa “Ferrari Drive Academy” programmā. Savukārt pirms tam titulus izcīnījuši arī kādreizējo F1 pilotu dēli – Čārlijs Vurcs un Enco Trulli. Čempionāts tiek rīkots kopš 2016. gada un šī būs astotā sezona. Braucēji startēs ar “Tatuus F4 T421 GEN2” formulām, ko darbina 1.4 litru 160 zirgspēku “Fiat Abarth F413T” turbo motors.

2024. gada AAE F4 seriāla kalendārs: