Amerikāņu Haas F1 komanda, kas pēc Jaungada atlaida savu vienības vadītāju Ginteru Steineru, šodien 2.februāri ir prezentējusi savu jauno modeli VF-24.
Jaunā modeļa krāsojumā, salīdzinot ar iepriekšējo modeli VF-23 nav būtiskas izmaiņas, ja neskaita formulas purngala augšējo daļu, kas kļuvusi melna. Pagaidām komanda ir izplatījusi tikai modeļa digitālos attēlus, kamēr pašas mašīnas pirmie testi trasē ir plānoti 11.februārī Silverstonā.
Komandas jaunais vadītājs Aijo Komatsu bija visai skeptists attiecībā par vienības izredzēm sezonas sākumā, komentējot, ka Haas Bahreinas posmā varētu būt “starp lēnākajām formulām, ja ne pati lēnākā”.
To Komatsu skaidroja ar resursiem, kas ir tikuši novirzīti iepriekšējā sezonā VF-23 modeļa attīstīšanai sezonas izskaņā uz Ostinas posmu un kuri nav devuši taustāmu rezultātu problēmu risinājušanā. Līdz ar to uz VF-24 modeļa attīstīšanu šo resursu apjoms ir samazinājies.
Komanda arī apstiprināja, ka bijušais galvenais dizaineris Andrea De Zordo ir paaugstināts amatā un tagad līdz Simone Restas aiziešanu ieņems komandas tehniskā direktora lomu. Tāpat pāris dienas iepriekš Haas nosauca jaunās sezonas rezerves pilotus: Pietro Fitipaldi un Olivers Bērmans, kurš kā Ferrari akadēmijas juniors sezonas laikā aizvadīs vismaz sešas piektdienu treniņu sesijas komandas sastāvā.
Haas VF-24 Fotogalerija: