Aizvadītajā naktī ar sacensībām “Daytona 500” startēja NASCAR “Cup Series” čempionāta jaunā sezona. Neilgi pirms finiša notika divas masveida sadursmes, bet uzvaru guva “Hendrick Motorsports” komandas pilots Viljams Bairons.

Sezonas pirmais posms bija plānots jau svētdien, taču nokrišņu dēļ tika pārcelts uz pirmdienu. Bairons bija viens no pilotiem, kurš nebija iesaistīts vairāk nekā 20 mašīnu sadursmē deviņus apļus pirms finiša. Tobrīd līderis bija Ross Česteins, bet Bairons ieņēma ceturto vietu. No cīņas par pirmajām pozīcijām izstājās daudzi favorīti.

Sacīkstes turpinājās, Bairons bija kļuvis par līderi, bet priekšpēdējā aplī viņam tieši aiz muguras notika vēl viena sadursme, kas beidzās ar masveida avāriju. Uz ceturto vietu atkritušais Česteins mēģināja atgūt zaudēto un strauji pietuvojās priekšā braucošajiem, kā rezultātā sadūrās ar Ostinu Sindriku. Finišs tika sasniegts plīvojot dzeltenajiem karogiem, Bairons kļuva par uzvarētāju, bet aiz viņa finišēja Alekss Bovmens un Kristofers Bels.

Pirms tam sacensību pirmo nogriezni kā uzvarētājs bija pabeidzis Čeiss Eliots, kurš beigās finišēja 14. vietā, bet otro nogriezni – Raiens Bleinijs, kurš savukārt vēlāk izstājās. Visvairāk apļus vadībā pavadīja Džoījs Logano.

1984. gada 19. februārī Rika Hendrika izveidotā komanda “Hendrick Motorsport” aizvadīja savas pirmās sacensības NASCAR augstākajā līgā. Tieši 40 gadus vēlāk Bairons izcīnījis tai uzvaru Deitonas 500 jūdžu sacensībās. Iepriekš komanda “Daytona 500” bija uzvarējusi pirms desmit gadiem – 2014. gadā. Kopumā Deitonā “Hendrick Motorsport” vienība triumfējusi deviņas reizes, bet visā čempionātā šī tai ir jau 302. uzvara.

“Daytona 500” rezultāti: