No 21. līdz 23. februārim tiks aizvadīti oficiālie F1 pirmssezonas testi, piedaloties visām desmit komandām. Pirms gaidāmās sezonas būs tikai trīs dienas, lai izmēģinātu, uzlabotu un sagatavotu sacensībām jaunās sacīkšu mašīnas.

Pirmos F1 testu kilometrus komandas jau nobraukušas filmēšanās dienas ietvaros. Šogad katrai no tām bija atvēlēta uz pusi lielāka distance nekā iepriekš – 200 kilometri. Daļa komandu filmējās Silverstonā, dažas Sahiras trasē, kur gaidāmi šīs nedēļas testi, bet “Ferrari” pirmos pārsimts kilometrus ar jaunu auto nobrauca savā privātajā Fiorano trasē.

Komandas īpaši nav steigušās publiskot, kurā dienā kurš pilots būs redzams trasē, vien zināms, ka “Haas” visas dienas strādās abi pamatsastāva braucēji. Neoficiāla informācija liecina, ka čempionvienībā “Red Bull” pirmajā testu dienā trasē dosies Makss Verstapens, kurš šogad mēģinās jau ceturto reizi karjerā izcīnīt F1 titulu. Otrajā dienā brauks gan viņš, gan Serhio Peress, bet trešajā – tikai Peress.

Katra no trim testu dienām sāksies plkst. 9:00 pēc Latvijas laika, bet noslēgsies plkst. 18:00 vakarā.

Pirmssezonas testu formātu kritizējis pieredzes bagātākais F1 pilots Fernando Alonso. Vēl ne tik sen notika divas testu kārtas, katra pa četrām dienām, bet pēdējos gados testu apjoms būtiski ierobežots.

“Bahreinā mums būs ļoti ierobežoti testi,” saka Alonso. “Visu ziemu par to esmu domājis, cik netaisnīgi tas ir, ka mums katram atvēlēta tikai pusotra diena, lai sagatavotos pasaules čempionātam. Pasaulē nav otra tāda sporta veida. Šeit ieguldīta tik milzīga nauda, mārketings, un mēs sakām visas tās labākās lietas par “Formulu 1″, kā arī esam arvien tuvāk līdzjutējiem. Nesaprotu, kāpēc testi nenotiek četras dienas, kas būtu divas dienas katram no komandas pilotiem. Trīs dienas nav pietiekami, tas ir nepāra skaitlis, ko pat nevar sadalīt starp pilotiem. Un es nesaprotu, kāpēc nevar aizvadīt testus ar divām mašīnām? Sevišķi, ja mēs tāpat jau esam Bahreinā, kur nedēļu vēlāk notiks pirmais posms.”

Jau nākamās nedēļas nogalē turpat Bahreinā risināsies F1 sezonas atklāšanas sacensības. Piektdien, 29. februārī, kā ierasts, pirmie divi treniņbraucieni, sestdien, 1. martā, trešais treniņš un kvalifikācija, bet svētdien, 2. martā – “Grand Prix” sacīkste.

Komandu sastāvi:

Komanda Pilots Pilots
Red Bull Makss Verstapens Serhio Peress
Mercedes Luiss Hamiltons Džordžs Rasels
Ferrari Šarls Leklērs Karloss Saincs
McLaren Lando Noriss Oskars Piastri
Aston Martin Fernando Alonso Lenss Strols
Alpine Pjērs Gazlī Estebans Okons
Williams Alekss Albons Logans Sardžents
Visa Cash App RB Daniels Rikjardo Juki Cunoda
Stake Sauber Valteri Botass Guanju Žou
Haas Kevins Magnusens Niko Hilkenbergs