Lai gan vēl nav aizvadīts pat pirmais F1 pasaules čempionāta posms, Fernando Alonso atzinis, ka jau šobrīd 19 piloti saprot, ka par čempionu neviens no viņiem šosezon nekļūs. “Aston Martin” pilots prognozē Maksa Verstapena un “Red Bull” pārspēku arī gaidāmajā sezonā.

Lai gan F1 testus ar ātrākajiem rezultātiem noslēdza “Ferrari” komandas piloti, tas nenozīmē, ka “Red Bull” komandas spēks ir mazinājies. Verstapens demonstrēja vēl stabilāku un ātrāku veikumu sacīkšu simulācijās, un bija novērojams, ka unikālie uzlabojumi, kas redzami jaunajā mašīnā, nesuši cerētos augļus. Alonso uzskata, ka jau šobrīd visi pārējie labi apzinās savas izredzes cīnīties par titulu.

“Man nav kristāla bumbas, lai zinātu, ko dara citi,” jautāts prognozēt spēku samērus, saka Alonso. “Bet domāju, ka Makss būs pasaules čempions un “Red Bull” komanda dominēs šajā sezonā. Arī mašīnas koncepts, ko viņi šogad ir atklājuši, ir pārsteigums. Tagad atliek viņus vērot un skatīties, kādu sniegumu viņi parādīs. Domāju, ka 19 piloti šobrīd domā, ka šogad F1 čempionātā neuzvarēs. Tā karjerā notiek 99% no visa laika. Šis ir brutāls sports.”

Pērn Alonso piedzīvoja ļoti veiksmīgu sezonu, astoņas reizes kāpa uz pjedestāla un guva ceturto vietu kopvērtējumā, lai gan pirms tam ko tādu prognozēt atļāvās tikai retais. Jautāts vai ar jauno “Aston Martin” mašīnu šogad būs iespējams izcīnīt uzvaras, Alonso atzina: “Šobrīd ir grūti pateikt. Pēc tam, kad esmu redzējis Maksu un “Red Bull”, domāju, ka jebkuram šogad būs mazākas iespējas uzvarēt. Bet ir tā, kā ir.”

Nesen Alonso atklāja, ka ziemas laikā veiktās veselības pārbaudes apliecina viņa nevainojamo fizisko formu. Šobrīd spānim ir jau 42 gadi, bet viņš uzskata, ka varētu startēt pat līdz 50 gadu vecumam. Tomēr sportists uzsver, ka fiziskā sagatavotība negarantē labus rezultātus sacīkstēs.

“2015. gadā es biju superlabā formā, laimīgs un motivēts, bet izcīnīju tikai 11 punktus un 17. vietu kopvērtējumā,” atgādina Alonso. “Šajā čempionātā ne vienmēr viss notiek atbilstoši tam, ko tu jūti vai dari.”