Iepriekšējā F1 sezonā viens no “Ferrari” sacīkšu mašīnas lielākajiem trūkumiem bija pastiprinātais riepu nodilums sacensību režīmā, bet tagad ar šo problēmu izdevies tikt galā, atklāj komandas vadītājs Frederiks Vasūrs.

Vasūrs prognozē, ka “Ferrari” ir otrā ātrākā komanda

Tas, ka “Ferrari” pērnais modelis bija ātrs, šaubas neraisīja – Šarls Leklērs un Karloss Saincs pa abiem septiņas reizes uzvarēja kvalifikācijās. Taču tikai vienreiz to izdevās pārvērst uzvarā sacensībās. Singapūras posmā pirmais startēja un finišēja Saincs, kas bija vienīgā reize sezonā, kad sacīkstē visiem priekšā nefinišē kāds no “Red Bull” braucējiem.

Testos iegūtie dati liecina, ka problēmas ar riepām izdevies atrisināt. “Ferrari”, pēc Vasūra teiktā, pašlaik ir otrā spēcīgākā komanda, tomēr sezonas sākumu uzsāks no daudz labāka punkta nekā tas bija pirms gada, līdz ar to iespējams straujāks progress.

“Runājot par stabilo sacīkšu tempu un riepu dilšanu garajās distancēs, salīdzinot ar pagājušo gadu, tagad esam kā no citas planētas,” tēlaini saka Vasūrs. “Vismaz šajā ziņā mums izdevies spert soli uz priekšu. Turpmāk jādomā par to, lai mēs būtu ne tikai stabili, bet arī ātri. Ja ņemam rezultātus no testu otrās vai trešās dienas, tiem nav nekāda sakara ar to, kāds būs vietu izkārtojums pirmā posma sacīkstes finišā. Svarīgākais ir uzticēties braucējiem, jo viņu atzinums bija pozitīvs, esam krietni attīstījušies. Domāju, ka “Red Bull” komanda aizvien ir priekšā, bet turpināsim strādāt un redzēsim, kur būsim nākamajā nedēļā.”

Arī Stella norāda uz “Red Bull” pārspēku pirms jaunās sezonas

Viena no komandām, kas pērnās sezonas noslēguma fāzē cīnījās ar “Ferrari” par otrās spēcīgākās komandas statusu bija “McLaren”. Tās vadītājs Andreass Stella atzīst, ka ziemas laikā izdevies panākt progresu.

“Dažas vājās vietas ir izdevies uzlabot,” viņš saka. “Piemēram, esam apmierinātāki ar aizmugurējās ass saķeri, kas bija viena no lietām, pie kā šoziem gribējām piestrādāt. Mašīnai kopumā tagad ir lielāka saķere. Nav tā, ka būtu vajadzējis koriģēt mašīnas īpašības, vienkārši bija nepieciešams tai radīt lielāku saķeri, kas galvenokārt rodas no aerodinamiskās veiktspējas. Tomēr arī no mehāniskā viedokļa vēl ir jomas, kurās jāprogresē. Arī attiecībā uz riepu mijiedarbību. Visās šajās jomās sezonas laikā plānojam veikt uzlabojumus. Veiktspējas ziņā mašīna ir tāda, kādu to prognozējām. Nav lielu pārsteigumu, kas jau ir labas ziņas, jo esam ieviesuši arī inovatīvus elementus. Šis modelis ir labs pamats turpmākajiem uzlabojumiem, solis uz priekšu, salīdzinot ar pagājušā gada mašīnu. Tomēr redzu, ka arī citas mašīnas ir tikušas soli tālāk, kas ir normāli.”

Arī Stella uzskata, ka “Red Bull” jaunā mašīna šobrīd ir ātrāka par visām pārējām: “Bet ir viena mašīna, ar ko ir sperts īpaši liels solis. Diemžēl, tā ir mašīna, kas jau pagājušajā sezonā bija ātrākā. Jau pērn bija vien neliela grupa ar tiem, kas dzinās viņiem pakaļ, bet šogad šī grupa būs vēl mazāka.”

F1 testu video apskats: 1. diena | 2. diena | 3. diena